REKLAMA

Likwacja Krupińskiego, czyli jak emocje z kopalni przeniosły się do Sejmu

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 26 marca 2017 09:52
Likwacja Krupińskiego, czyli jak emocje z kopalni przeniosły się do Sejmu fot.PTWP

Do końca marca kopalnia Krupiński ma trafić z Jastrzębskiej Spółki Węglowej do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Sprawa Krupińskiego cały czas budzi wielkie emocje.

- O wyborcach pamiętaliście przed wyborami - mówił Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, 23 marca w Sejmie, gdzie odbyło się posiedzenie Komisji Energii i Skarbu Państwa i rozpatrzono wniosek klubu parlamentarnego PO ws. przedstawienia na posiedzeniu Sejmu „Informacji Prezesa Rady Ministrów w sprawie zaplanowanego na 1 kwietnia 2017 r. przeniesienia Kopalni Węgla Kamiennego Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, gdzie czeka ją likwidacja.

Mieczysław Kościuk, przewodniczący Solidarności w kopalni Krupiński w emocjonalnym wystąpieniu ostro skrytykował decyzję o likwidacji Krupińskiego.

Wskazał między innymi na perspektywy tej kopalni, na to, że koncesję kopalnia Krupiński ma do 2030 roku i że należy sięgnąć po węgiel koksowy 35, typu hard.

- Przestańmy manipulować informacjami. Przekopy dwa, które należy wykonać, by dojść do złoża węgla typu 35, to jest po 650 metrów - mówił między innymi szef Solidarności w Krupińskim.

Kościuk zaznaczał, że nie można dopuścić do tego, żeby 200 mln ton węgla zmarnowano.

- Mówimy o polskim majątku!Trzeba płakać, że zamykamy kopalnię ze złożem. Ponad 1 mld zł będzie kosztować likwidacja kopalni Krupiński - podkreślał poirytowany Mieczysław Kościuk i wskazywał, że likwidowanie Krupińskiego jest działaniem złym i pozbawionym ekonomicznego sensu.

Sprawa likwidacji Krupińskiego od dawna budzi wielkie emocje. Związkowcy z JSW są przeciwni przekazaniu Krupińskiego do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Ich zdaniem będzie to fatalna decyzja oznaczająca olbrzymie marnotrawstwo.

Tych emocji nie brakowało między innymi w czwartek 23 marca w Sejmie, gdzie odbyło się posiedzenie Komisji Energii i Skarbu Państwa. Rozpatrzono wtedy wniosek klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej ws. przedstawienia na posiedzeniu Sejmu „Informacji Prezesa Rady Ministrów w sprawie zaplanowanego na 1 kwietnia 2017 r. przeniesienia Kopalni Węgla Kamiennego Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, gdzie czeka ją likwidacja ”.

Więcej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • reality szoł 2017-03-27 11:49:15
    Kolejne kłamstwa pislamistów wychodzą na wierzch.Tak górnicy w ramach "dobrej zmiany" wasza Broszka pośle was na zieloną trawkę.
  • Prawdziwy Górnik 2017-03-27 09:18:16
    "dobra zmiana" zaczyna zjadać własne dzieci ha ha haREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA