REKLAMA

List związkowców górniczej Solidarności do premier Beaty Szydło

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 09 lutego 2016 16:40
List związkowców górniczej Solidarności do premier Beaty Szydło fot.: Lukas Plewnia/flickr.com/CC BY-SA 2.0

Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej wystosowała pismo do premier Beaty Szydło. - Oczekujemy konkretnych działań na poziomie spółek węglowych mających na celu przeprowadzenie procesów naprawczych z poszanowaniem zasad dialogu i w pokoju społecznym - napisali związkowcy z Solidarności.

W piśmie napisano: Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej SA zwraca się do Pani Premier o podjęcie działań mających na celu realizację zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości dotyczących dobrych zmian w górnictwie i działań naprawczych zarówno w naszej spółce, jak i w całej branży.

Przeczytaj: Protest górników na Śląsku, a wynagrodzenie w branży

Deklaracje przedstawicieli Waszej formacji w trakcie kampanii wyborczej, a także po wyborach wyraźnie wskazywały, że w procesie naprawczym priorytetem będą zmiany systemowe i że rządzący zrobią wszystko, aby te zmiany nie odbywały się kosztem drastycznego zmniejszenia bezpieczeństwa socjalnego pracowników górnictwa, a wszystkie trudne problemy będą rozwiązywane w drodze dialogu.

Więcej przeczytasz tutaj, na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA