REKLAMA

Macierewicz: Projekt zmiany systemu zarządzania armią jeszcze w tym roku

  • Autor: PAP
  • 29 października 2016 14:51
Macierewicz: Projekt zmiany systemu zarządzania armią jeszcze w tym roku Według ministra Macierewicza obecny system powoduje niejasności co do podziału kompetencji pomiędzy organami dowódczymi i brak jednolitości dowodzenia. (fot. MON/twitter)

- Jeszcze w tym roku do Sejmu trafi projekt zmiany wprowadzonego w 2014 r. systemu zarządzania armią - zapowiedział szef MON Antoni Macierewicz.

Zmiany w obowiązującym od początku 2014 roku systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi - który wprowadził dwa główne dowództwa w miejsce odrębnych dowództw rodzajów sił zbrojnych, a Sztab Generalny uczynił ośrodkiem planowania strategicznego, a nie dowodzenia - to jeden z priorytetów obecnego kierownictwa MON.

Według ministra Macierewicza obecny system powoduje niejasności co do podziału kompetencji pomiędzy organami dowódczymi i brak jednolitości dowodzenia.

Czytaj też: MON: Strategiczny przegląd obronny odniesie się do obrony terytorialnej

Pytany o plany dotyczące reformy w sobotnim (29 października) wywiadzie z TVP, szef MON zapowiedział, że "projekt zmiany systemu dowodzenia (armią - PAP) jeszcze w tym roku znajdzie się w polskim Sejmie".

Szef MON zapewnił jednocześnie, że już dziś w polskim wojsku decyzje płyną z jednego źródła i są skutecznie realizowane.

- Udało się na bieżąco koordynować to, co zostało zepsute - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA