REKLAMA

Macierewicz: W Łodzi powstaną zakłady serwisowe dla całego polskiego przemysłu śmigłowcowego

  • Autor: PAP/AT
  • 11 października 2016 12:06
Macierewicz: W Łodzi powstaną zakłady serwisowe dla całego polskiego przemysłu śmigłowcowego W Łodzi powstaną zakłady naprawcze dla śmigłowców (fot.mon.gov.pl/Robert Suchy)

Helikoptery wojskowe dostarczone Siłom Zbrojnym przez m.in. zakłady w Mielcu, będą serwisowane w centrum serwisowym utworzonym w Wojskowych Zakładach Lotniczych w Łodzi - poinformował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Macierewicz razem z premier Beatą Szydło odwiedził we wtorek (11 października) Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 w Łodzi, które miały być wiodącym zakładem w umowie ze stroną francuską przy dostawie dla polskiej armii śmigłowców Caracal.

Jak zaznaczył szef MON, właśnie w Łodzi powstaną zakłady serwisowe, naprawcze "dla całego polskiego przemysłu śmigłowcowego". Dodał, że w tym zakresie są gwarancje zarówno ze Świdnika jak i z Mielca.

"Będzie to integralny element kontraktu na nowe helikoptery, które zasilą polską armię w najbliższych latach" - dodał. Macierewicz powiedział, że w 2016 r. dostarczone zostaną dwa śmigłowce, w 2017 r. - 8, a potem - 11.

Minister poinformował również, że będą prowadzone rozmowy z ukraińską Motor Siczą, w sprawie dostarczania do zakładów w Łodzi silników m.in. do Mi - 8 i Mi - 24.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA