REKLAMA

Mały ZUS: Ministerstwo wprowadza zmiany. Jakie?

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (KSD)/AT
  • 30 maja 2017 08:10
Mały ZUS: Ministerstwo wprowadza zmiany. Jakie? Trwają konsultacje projektu Ministerstwa Rozwoju dotyczącego tzw. małego ZUS-u (fot.pixabay.com)

Ministerstwo Rozwoju planuje wprowadzić zmiany do projektu "Małe przychody – mały ZUS". Najważniejszą z nich jest podwyższenie podstawy, od której będzie trzeba płacić na ubezpieczenie społeczne.

Trwają konsultacje projektu Ministerstwa Rozwoju dotyczącego tzw. małego ZUS-u. Najważniejszą zmianą, która dotyczy właścicieli firm uzyskujących niskie przychody jest podwyższenie z 200 do 600 zł podstawy, od której będzie trzeba płacić na ubezpieczenie społeczne.

Pod koniec czerwca poznamy cały wachlarz zmian, jakie Ministerstwo Rozwoju planuje wprowadzić do projektu "Małe przychody – mały ZUS", który zmniejsza składki na ubezpieczenia społeczne firmom o niskich przychodach. Projekt obecnie jest w fazie konsultacji.

Czytaj też: Milionowy złotych na koncie ZUS. Tylko nie wiadomo skąd

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, ministerstwo m.in. wycofało się z możliwości opłacania 32 zł składek na ZUS od przychodu wynoszącego 200 zł.

– To nie było dobre rozwiązanie – mówi DGP Janusz Cieszyński, dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw Ministerstwo Rozwoju w czasie piątkowego posiedzenia zespołu ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA