REKLAMA

Mariusz Błaszczak: Polski rząd zadowolony z proponowanych zmian w dowodzeniu NATO

  • Autor: PAP/JS
  • 14 lutego 2018 20:38
Mariusz Błaszczak: Polski rząd zadowolony z proponowanych zmian w dowodzeniu NATO W polskiej ocenie zmiany zaproponowane w dowodzeniu NATO to bardzo dobry kierunek - mówił szef MON Mariusz Błaszczak po sesji ministrów obrony państw NATO w Brukseli (fot. MON/twitter)

W polskiej ocenie zmiany zaproponowane w dowodzeniu NATO to bardzo dobry kierunek - mówił szef MON Mariusz Błaszczak po sesji ministrów obrony państw NATO w Brukseli. Jak dodał, zaproponowane zmiany wzmocnią po latach Sojusz Północnoatlantycki.

Szef MON poinformował, że oprócz sesji ministrów obrony państw NATO wziął także udział w środę (14 lutego)  w sześciu spotkaniach bilateralnych. Dodał, że rozmowy w trakcie sesji szefów resortów obrony krajów NATO dotyczyły m.in. wydatków budżetowych na obronność.

Ponadto - jak zaznaczył - rozmowy dotyczyły zmian w dowództwie Paktu Północnoatlantyckiego.

"To jest bardzo dobry kierunek zmian, dlatego że on wzmacnia NATO po wielu latach wycofywania się z rozwoju" - mówił Błaszczak.

"Mamy silną rekomendację dotyczą zmian w dowodzeniu, to jest w ocenie naszej, polskiej bardzo dobry kierunek. Te zmiany będą oczywiście przyjmowane podczas szczytu NATO, który odbędzie się w lipcu" - dodał.

Minister spotkał się także z ministrami obrony Niemiec, Francji, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Jak mówił, dziękował krajom, które przysłały swoich żołnierzy do wielonarodowej batalionowej grupy bojowej stacjonującej w Polsce.

Przypomniał, że w marcu w Bukareszcie odbędzie się spotkanie inicjatywy B9 państw Grupy Wyszehradzkiej, krajów bałtyckich, Rumunii i Bułgarii.

Podkreślał dobrą i rzeczową atmosferę spotkań, porównując ją ze spotkaniami Rady UE na szczeblu ministrów spraw wewnętrznych, w których uczestniczył jako szef MSWiA. "Spotkania unijne zwykle konkluzjami się nie kończą, spotkania NATO zwykle konkluzjami się kończą, a więc są bardziej konkretne, co dobrze świadczy o bezpieczeństwie Polski, Europy i świata" - powiedział.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA