REKLAMA

Mariusz Haładyj: Pakiet 100 zmian dla firm rząd powinien przyjąć do połowy roku

  • Autor: PAP/JS
  • 31 stycznia 2017 16:00
Mariusz Haładyj: Pakiet 100 zmian dla firm rząd powinien przyjąć do połowy roku Na pakiet składa się siedem ustaw i rozporządzenie (Fot. pixabay)

Cały pakiet 100 zmian dla firm, który ułatwi życie polskim przedsiębiorcom, powinien być przyjęty przez rząd do połowy roku - powiedział wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.

Na pakiet składa się siedem ustaw i rozporządzenie, z czego jedna ustawa już obowiązuje, a rozporządzenie, które zostało podpisane w styczniu tego roku, wejdzie w życie 1 kwietnia.

"Chciałbym, żeby rządowe prace legislacyjne nad całym pakietem zakończyły się jeszcze w tym półroczu. Chcielibyśmy również, żeby jak najszybciej zostały przyjęte przez parlament projekty, które trafiły już do Sejmu. Liczymy na to, że cały proces legislacyjny związany z Pakietem 100 zmian zakończy się w drugiej połowie roku" - zadeklarował Mariusz Haładyj.

Jak przypomniał, na "Pakiet 100 zmian dla firm" składa się siedem ustaw, z których jedna - tzw. ustawa deregulacyjna - już weszła w życie 1 stycznia. Opublikowane w Dzienniku Ustaw zostało już także rozporządzenie zmniejszające obciążenia BHP w sektorze budowlanym, które wchodzi w życie 1 kwietnia. "Mieliśmy bardzo intensywny proces konsultacji tego rozporządzenia. Spotkania na temat odbywały się przy pełnej sali (...). Dla sektora budowlanego oszczędności z tytułu tego rozporządzenia są bowiem bardzo wymierne" - zaznaczył.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Robert 2017-02-02 11:46:46
    Oby w tym pakiecie znalazły się rozwiązania, które odciążą przedsiębiorców i pozwolą na inwestowanie. Dołożono nam kolejny obowiązek sprawozdawczy, jakim jest jpk, więc jakaś ulga dla równowagi też by się przydała. Mimo obaw, Symfonia spełniła moje oczekiwania, jeśli chodzi o prostotę obsługi jednolitych plików i mogę zaoszczędzone na księgowości pieniądze przeznaczyć na rozwój firmy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA