REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Deficyt budżetowy wyniesie ponad 30 mld zł, a sektora finansów ok. 50 mld zł

  • Autor: PAP/JS
  • 16 października 2017 21:43
Mateusz Morawiecki: Deficyt budżetowy wyniesie ponad 30 mld zł, a sektora finansów ok. 50 mld zł Jak podkreślił wicepremier, MF karuzelom VAT-owskim w dużym stopniu "znacząco utrudniło życie" (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/MR_GOV_PL)

Deficyt budżetowy wyniesie w tym roku około trzydziestu paru miliardów złotych, a deficyt całego sektora finansów publicznych będzie oscylował wokół 50 mld zł; dochody z VAT w tym roku będą większe o 25 mld zł - podał wicepremier Mateusz Morawiecki.

"CIT za naszych poprzedników nie rósł. W tym roku po raz pierwszy urośnie powyżej 10 proc. i zobaczymy, jak sytuacja będzie się rozwijała w nadchodzących latach" - mówił wicepremier, minister rozwoju i finansów w programie "Gość Wiadomości" w TVP.

Jak podkreślił, MF karuzelom VAT-owskim w dużym stopniu "znacząco utrudniło życie". "Dzięki temu już mogę powiedzieć, że w tym roku będą większe dochody z VAT o 25 mld zł" - podał.

Dzięki temu - wskazał - rząd - może sfinansować ogromne programy społeczne.

"Gdybyśmy nie mieli tych wielkich programów społecznych, z których ja się cieszę, ponieważ wyeliminowaliśmy ubóstwo u dzieci praktycznie do zera, zmniejszyliśmy napięcia społeczne, mielibyśmy pierwszą nadwyżkę budżetową w historii ostatnich 30, a może 230 lat" - podkreślał wicepremier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • ... 2017-10-17 07:37:18
    Ten cały Rząd to ściema na resorach, miało być tak dobrze , wpływy do budżetu Państwa z VAT w pierwszym kwartale przekroczyły o połowę, w związku z czym gdzie są wpływy z pozostałych kwartałów bieżącego roku? Może powinni się wziąć do sumiennej pracy jak pozostali podatnicy, ile pieniędzy podatników KPRM Beaty Szydło dotychczas wydało na fuszerstwa sondażowe poparcia dla PiS gdy suweren wychodzi na ulice i upomina się o swoje? Afera gruntowa PiSowskie trolle!!!
  • ... 2017-10-17 07:35:48
    Ten cały Rząd to ściema na resorach, miło być tak dobrze , wpływy do budżetu Państwa z VAT w pierwszym kwartale przekroczyły o połowę, w związku z czym gdzie są wpływy z pozostałych kwartałów bieżącego roku? Może powinni się wziąć do sumiennej pracy jak pozostali podatnicy, ile pieniędzy podatników KPRM Beaty Szydło dotychczas wydało na fuszerstwa sondażowe poparcia dla PiS gdy suweren wychodzi na ulice i upomina się o swoje? Afera gruntowa PiSowskie trolle!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA