REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Dziś nie dyskutujemy o przystąpieniu do strefy euro

  • Autor: PAP/JS
  • 14 grudnia 2017 16:02
Mateusz Morawiecki: Dziś nie dyskutujemy o przystąpieniu do strefy euro Mateusz Morawiecki weźmie w czwartek (14 grudnia) udział w dwudniowym szczycie UE. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Dzisiaj nie dyskutujemy o przystąpieniu Polski do strefy euro, ale o stabilności strefy euro, która jest w bardzo trudnej sytuacji - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w Brukseli.

Morawiecki weźmie w czwartek (14 grudnia) udział w dwudniowym szczycie UE.

Na pytanie, czy podczas szczytu zostanie poruszony temat wejścia Polski do strefy euro szef rządu odparł: "Dzisiaj nie dyskutujemy o przystąpieniu Polski do strefy euro; to nie jest temat, który jest na stole. My dyskutujemy o stabilności strefy euro, która jest w bardzo trudnej sytuacji".

Tłumaczył, że wiele krajów należących obecnie do strefy euro dopiero wychodzi z ostatniego kryzysu gospodarczego. "Wzrost gospodarczy we Włoszech jeszcze nie wrócił do poziomu sprzed 2007 roku. Wzrost gospodarczy w Hiszpanii wraca dopiero do poziomu sprzed dziesięciu lat; w Grecji wróci być może do tego poziomu za kolejne pięć czy dziesięć lat. W Portugalii jest podobnie" - przekonywał.

Dodał, że przed Polską "jest jeszcze daleka droga do osiągnięcia bardziej realnej konwergencji z twardym rdzeniem strefy euro".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA