REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Jestem za powołaniem komisji śledczej ws. wyłudzeń VAT

  • Autor: PAP/JS
  • 07 sierpnia 2017 19:48
Mateusz Morawiecki: Jestem za powołaniem komisji śledczej ws. wyłudzeń VAT Mateusz Morawiecki (fot. PTWP)

Wyłudzenia VAT pozbawiły nasze państwo ok. 200-250 mld zł; Polakom należy się wyjaśnienie - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że jest za powołaniem sejmowej komisji śledczej, która zbada te wyłudzenia.

Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki na antenie TV Trwam pytany o to, czy powinna zostać powołana sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT-owski odparł: "jak najbardziej jestem za tym". "Rozmawiałem o tym z prezesem Kaczyńskim, to jest coś co naprawdę woła o pomstę do nieba" - ocenił wicepremier.

"Obserwuję różnego rodzaju rozporządzenia (...) wcześniejszych władz skarbowych to można się zastanawiać, czy to jest tylko lenistwo i głupota, czy to jest coś więcej" - mówił wiceszef rządu.

Morawiecki tłumaczył, że "nasze państwo zostało pozbawiane setek miliardów złotych". "Myślę ok. 200 - 250 mld zł" - dodał. Ocenił, że jego zdaniem to właśnie temu zagadnieniu powinna się przyjrzeć KE.

"Uważam, że Polakom należy się to wyjaśnienie. Za te brakujące 200 mld to nie tylko byśmy mogli zrobić 5 tys. plus, przez jeden rok, zamiast 500 plus (...), ale moglibyśmy zbudować za to 20 tys. dróg ekspresowych" - wskazał. "To są gigantyczne środki, które zostały zdefraudowane" - ocenił.

"To jest wielka sprawa wymagająca wyjaśnienia" - podsumował wicepremier. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Marek.S 2017-08-08 06:29:36
    Komisja śledcza w przedmiocie nie zapłaconego VAT od obrotu gruntami w największej w historii powojennej Polski aferze gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze(B mieszkalne) gdzie właścicielskie gruntów nawet nie byli stronami postępowań. Poniżej projekt ustawy kierowany z pozytywną akceptacją byłego Premiera Donalda Tuska do Pani Ewy Kopacz Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej 27lutego 2012roku Warszawie- o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013roku poz. 503), podpisali się pod nim Józef Zych , Piechociński Janusz , Pawlak Mirosław , Pawlak Waldemar , Jan Łopata, Kłopotek Eugeniusz , Sawicki Marek, Bury Jan , Gos Marek, Borawski Edmund , Borkowski Krzysztof , Górczyński Jarosław , Grzeszczak Eugeniusz ,Kalemba Stanisław , Kasprzak Mieczysław , Racki Józef , Smolarz Henryk , Sosnowski Zbigniew , Sztorc Andrzej , Łuszczak Mieczysław . Maliszewski Mirosław , Ozga Krystyna, Stefaniuk Franciszek Jerzy, Tokarska Genowefa, Walkowski Piotr , Włodkowski Zbigniew , Zgorzelski Piotr , Żelichowski Stanisław tratowali i traktują społeczeństwo Polskie jak niewolników bez żadnych praw. Poprzez łamanie prawa odbiera się społeczeństwu wolność, godność ,poczucie bezpieczeństwa dla Państwa Demokratycznego Prawa .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA