REKLAMA

Mateusz Morawiecki: JP Morgan w Polsce to dowód zaufania dla naszej gospodarki

  • Autor: AT/PAP
  • 26 września 2017 11:00
Mateusz Morawiecki: JP Morgan w Polsce to dowód zaufania dla naszej gospodarki JP Morgan ma zostać uruchomiona w Polsce w połowie 2018 roku (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/MR_GOV_PL)

Obecność JP Morgan w Polsce przyczyni się do kilkumiesięcznej hossy na warszawskiej giełdzie - ocenił wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

"JP Morgan to największy pod względem kapitalizacji bank na świecie. To dowód zaufania do naszej gospodarki i dowód na to, jak dużą nadzieję pokładają największe instytucje finansowe w rozwój gospodarczy naszego kraju" - powiedział Morawiecki na konferencji prasowej w Warszawie.

"Dzisiaj to dla nas ważny dzień, kiedy ten hub bankowy się umacnia, kiedy Polska pokazuje swój lwi pazur kompetencji w zakresie bardzo wielu funkcji typowo back-office, ale też coraz bardziej związanych z project managementem, różnych ciekawych funkcji operacyjnych, biznesowych dla dużych, bardzo dużych przedsiębiorstw" - powiedział Morawiecki.

Wicepremier na konferencji wyraził nadzieję, że obecność JP Morgan w Polsce przyczyni się do kilkumiesięcznej hossy na warszawskiej giełdzie.

"Polski rząd potrafi napędzać zrównoważony rozwój. Polska popiera przedsiębiorczość, ale również utrzymuje polityczną stabilność i dyscyplinę fiskalną. Jednocześnie Polska zachęca do innowacji" - powiedział z kolei dyrektor zarządzający JP Morgan Steve Cohen na konferencji prasowej.

"JP Morgan widzi w Polsce silny kapitał ludzki, przygotowany do wyzwań przyszłości. Widzimy również strukturę ekonomiczną, która jest doskonała dla naszej firmy" - dodał.

Cohen poinformował, że otwarcie w Polsce jednej z siedzib JP Morgan zapewni około 3 tys. nowych miejsc pracy. "Mamy już 19 takich centrów, które działają 24 godziny na dobę przez cały rok. Centra te ograniczają ryzyka biznesowe, jak również dają dostęp do globalnych talentów" - powiedział.

Placówka ma zostać uruchomiona w połowie 2018 roku - dodał.

JP Morgan Chase jest międzynarodową firmą specjalizującą się w bankowości i usługach finansowych; jest też największym bankiem w USA i trzecim bankiem na świecie pod względem wartości aktywów. JP Morgan specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej, komercyjnej i prywatnej, zarządzaniem aktywami oraz papierami dłużnymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA