REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Ocena Moody's jest zbyt ostrożna

 • Autor: PAP/JS
 • 27 marca 2017 19:09
Mateusz Morawiecki: Ocena Moody's jest zbyt ostrożna Mateusz Morawiecki (fot.mf.gov.pl)

Ocena perspektyw polskiej gospodarki ze strony Moody's jest zbyt ostrożna, wzrost będzie jeszcze wyższy - tak wicepremier Mateusz Morawiecki skomentował podniesienie przez Moody's prognozy wzrostu gospodarczego Polski w 2017 rok z 2,9 proc. do 3,2 proc.

W raporcie agencja ratingowa Moody's podwyższyła szacunek PKB Polski na 2017 r. do 3,2 proc. rok do roku z 2,9 proc. rok do roku prognozowanych w styczniu. W ocenie agencji, wzrostowi gospodarczemu w Polsce sprzyjać będzie rosnąca konsumpcja prywatna.

Ministerstwo Rozwoju wydało w poniedziałek komunikat, zawierający komentarz wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego do najnowszej prognozy agencji Moody's.

"W naszej ocenie, pomimo istniejących ryzyk oraz utrzymującej się niepewności, których źródła znajdują się w znacznym stopniu poza Polską, ocena perspektyw polskiej gospodarki jest zbyt ostrożna. Oczekujemy, że wzrost gospodarczy osiągnie poziom zakładany w dokumentach rządowych" - skomentował, cytowany w komunikacie, wicepremier. Ustawa budżetowa zakłada wzrost PKB o 3,6 proc.

Resort rozwoju w komunikacie zwrócił uwagę, że skala rewizji prognoz nie jest duża i zdecydowanie następuje w pożądanym kierunku. "Poprawa perspektyw ma w naszej ocenie charakter trwały i strukturalny, dotyczy bowiem zarówno konsumpcji, jak i inwestycji" - dodał Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • reality 2017-03-28 12:36:53
  Panie Morawiecki pana plan to bajki i fantasmagorie w firmach po t z "dobrej zmianie" jest coraz gorsza zmiana.
 • ekonomista prawdziwy 2017-03-27 22:11:28
  Bajkopisarz i geshefciarz .... i CZŁONEK pis....
 • $ 2017-03-27 20:53:41
  Gornicy,Lekarze,Frankowicze,500+,Edukacja,Obnizony wiek Emerytalny i wiele innych.Maja wiecej dlugow jak wlosow na glowie.Skad wezma Pieniadze na obsluge Dlugow?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA