REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Potrafimy uzyskiwać środki z najbardziej zaawansowanych funduszy

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2017 20:42
Mateusz Morawiecki: Potrafimy uzyskiwać środki z najbardziej zaawansowanych funduszy Mateusz Morawiecki nie krył radości podczas podpisywania umów z EBI (fot. Ministerstwo Rozwoju/twitter)

Polska potrafi pozyskiwać środki z najbardziej zaawansowanych funduszy - powiedział podczas uroczystości podpisania umów z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym wartych prawie 1 mld euro, wicepremier minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

"Uroczystość jest wyraźnym znakiem tego, że potrafimy pozyskiwać środki z najbardziej zaawansowanych funduszy. Dzięki temu nasza gospodarka będzie się jeszcze lepiej rozwijała" - powiedział Morawiecki.

EBI udzielił kredytów w wysokości prawie 1 mld euro na strategiczne inwestycje w sektorze energetyki i w sektorze naukowo-badawczym.

Zgodnie z umowami, EBI przeznaczył dla grupy Energa 250 mln euro na modernizację i rozbudowę sieci dystrybucji energii elektrycznej w północnej i środkowej Polsce. Gwarantem jest Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS), główny element Planu Inwestycyjnego dla Europy (tzw. Planu Junckera).

Kolejne dwa kredyty z EBI na kwotę 730 mln euro zostaną przeznaczone na finansowanie innowacji i prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez instytuty badawcze, uczelnie wyższe i przedsiębiorstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • :-) 2017-09-06 08:29:55
    Gość się chwali że potrafi wziąć kredyt? Lepiej by powiedział kiedy przestanie rosnąć zadłużenie skoro jest tak dobrze jak PIS wszem i wokół głosi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA