REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Poziom PMI sygnałem mocnego odbicia się gospodarczego

 • Autor: PAP/EM
 • 01 marca 2017 13:06
Mateusz Morawiecki: Poziom PMI sygnałem mocnego odbicia się gospodarczego (fot.:mr.gov.pl)

• Poziom wskaźnika PMI dla Polski jest sygnałem mocnego odrodzenia, odbicia się gospodarczego – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.
• Ocenił, że 54,2 pkt. - to jeden z najwyższych poziomów wskaźnika w ostatnich kilku latach.

Firma Markit poinformowała w środę (1 marca), że wskaźnik PMI dla polskiego sektora przemysłowego w lutym spadł nieznacznie, do 54,2 pkt., ale jest nadal blisko ostatnich rekordów. Według Markit wzrost w polskim sektorze przemysłowym utrzymuje szybkie tempo.

"Lutowy odczyt wskaźnika PMI (54,2) zasygnalizował znaczną poprawę warunków gospodarczych w polskim sektorze przemysłowym. Mimo iż zarejestrował nieco niższą wartość niż w grudniu (54,3) i styczniu (54,8), utrzymał się znacznie powyżej średniej z badań długoterminowych (50,4)" - podano w raporcie.

Dzisiaj mamy ten wskaźnik na bardzo wysokim poziomie i to jest bardzo pozytywna wartość, jedna z najwyższych w ostatnich kilku latach - mówił Morawiecki podczas briefingu. "Jest to sygnał mocnego odrodzenia, odbicia się gospodarczego, mam nadzieję również w procesach inwestycyjnych" - dodał.

Zgodnie z komunikatem Markit, PMI Polskiego Sektora Przemysłowego to złożony wskaźnik, opracowany w celu zobrazowania kondycji polskiego sektora przemysłowego. Jest on kalkulowany na podstawie pięciu subindeksów: nowych zamówień, produkcji, zatrudnienia, czasu dostaw i zapasów pozycji zakupionych. Każda wartość głównego wskaźnika powyżej 50,0 pkt. oznacza ogólną poprawę warunków w sektorze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Polak zpolskim nazwiskiem 2017-03-01 15:35:08
  Do wszyscywszystkowiedzą: Za Gierka też było coraz lepiej a dowodów na to całe mnóstwo. Tylko jakoś dług ciągle rósł. Teraz jest dokładnie tak samo a propaganda sukcesu tego nie zmieni.
 • wszyscywszystkowiedzą 2017-03-01 14:43:45
  Niech ten artykuł przeczyta Petru i jego ludzie, "krytykanci" PiS-u, szczególnie ci o niemiecko brzmiących nazwiskach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA