REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Rząd ma pakiet działań dla średnich miast

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 02 czerwca 2017 14:12
Mateusz Morawiecki: Rząd ma pakiet działań dla średnich miast Mateusz Morawiecki (fot. Ministerstwo Rozwoju/twitter)

Pakiet wsparcia dla średnich miast przygotowany został w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Pakiet dotyczy miast powyżej 20 tys. mieszkańców, zaś w przypadku tych, które są siedzibami powiatów - powyżej 15 tys., z wyłączeniem stolic województw. To w sumie 255 miejscowości w całym kraju.

Jak mówił na spotkaniu z samorządowcami i przedsiębiorcami Mateusz Morawiecki, chodzi zwłaszcza o grupę 122 miast "tracących w największym stopniu funkcje społeczno-gospodarcze"

Pakiet dotyczy miast powyżej 20 tys. mieszkańców oraz miast powyżej 15 tys. mieszkańców będących stolicami powiatów z wyłączeniem miast wojewódzkich – obecnie jest to 255 miejscowości w całej Polsce. MR chce m.in. pomagać średnim miastom w ściąganiu dużych inwestorów, np. zwalniając ich z podatków CIT i PIT czy ułatwić dostęp do środków Funduszu Inwestycji Samorządowych zarządzanego przez Polski Fundusz Rozwoju.

Morawiecki przypomniał, że rząd pracuje także nad zmianami w funkcjonowaniu specjalnych stref ekonomicznych. Zmiany zostaną przyjęte przez ministrów w najbliższych tygodniach.

Czytaj więcej tutaj. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA