REKLAMA

Mateusz Morawiecki w Davos: Potrzebujemy nowego ładu, który pozwoli skorzystać na wzroście gospodarczym

  • Autor: PAP/AT
  • 25 stycznia 2018 15:14
Mateusz Morawiecki w Davos: Potrzebujemy nowego ładu, który pozwoli skorzystać na wzroście gospodarczym Konflikt z UE wynika z nieporozumień i braku dialogu - powiedział premier (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/PremierRP)

Warto dziś przyłożyć ogromną uwagę do tego, żeby rozpoznać wyzwania przyszłości i tak je adresować, by ogromna większość ludzi korzystała na wzroście gospodarczym i stabilności politycznej - powiedział premier Mateusz Morawiecki na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Premier na konferencji prasowej wskazywał, że zadaniem elit, które uczestniczą w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, jest zajęcie się nierównowagą w dzisiejszym świecie.

Morawiecki przywołał opublikowany w poniedziałek (22 stycznia) raport organizacji Oxfam, który wskazuje, że zdecydowana większość, bo aż 82 procent majątku wygenerowanego w 2017 roku trafiło do 1 procenta najbogatszych ludzi. Dokument ukazuje, że w 2017 r. 3,7 mld ludzi nie powiększyło swojego majątku.

Czytaj też: Premier: Polska może być pozytywną siłą w Europie

"W takich okolicznościach dyskusja nad lepszym światem, nad regulacjami, nad zasadami inkluzywnego wzrostu jest fundamentalna" - ocenił. "Polska oraz Europa Centralna mają szansę pozytywnie przyczynić się do rozwoju sytuacji ekonomicznej, finansowej, akcentując to, że przypływ musi podnosić wszystkie łódki, nie zostawiać niektórych na plaży" - dodał.

Premier podkreślił też, że rozwój gospodarczy, który nie włącza społeczeństwa i nie służy zwyczajnym ludziom, nie będzie zaakceptowany w ramach demokracji. Zdaniem Morawieckiego warto dziś przyłożyć ogromną uwagę do tego, żeby rozpoznać wyzwania przyszłości i tak je adresować, by ogromna większość ludzi korzystała na wzroście gospodarczym i stabilności politycznej.

Według Morawieckiego, potrzebujemy dziś nowego ładu dla setek milionów ludzi na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA