REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Większa pula środków na przemysł kosmiczny

  • Autor: PAP/AT
  • 21 listopada 2017 11:20
Mateusz Morawiecki: Większa pula środków na przemysł kosmiczny W Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju mamy poczesne miejsce dla strategii kosmicznych - mówi wicepremier (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/MR_GOV_PL)

Będziemy coraz większą pulę środków również dedykować na przemysł kosmiczny - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas konferencji "5 lat Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej".

"W Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest takim wiodącym azymutem gospodarczo-rozwojowym Polski, mamy poczesne miejsce dla strategii kosmicznych, ponieważ wierzymy, że różne efekty synergii, różne efekty pośrednie da się wyraźnie odszukać i odczytać w wielu innych sektorach, wielu innych branżach" - mówił Morawiecki.

Podkreślił, że wierzy w strategię kosmiczną bardzo głęboko. "Na pewno będziemy coraz większą pulę środków również dedykować na przemysł kosmiczny, na badania, na to wszystko, żeby nasz przemysł w szeroko rozumianym zakresie - i usługi - żeby nasza gospodarka była bardziej nasycona tym pierwiastkiem kosmicznym" - powiedział wicepremier.

Czytaj też: Polski przemysł kosmiczny coraz bardziej rozwinięty

Zaznaczył, że dla niego najważniejsze jest, aby strategia rozwoju przemysłu kosmicznego i okołokosmicznego przekładała się na naszą rzeczywistość. Podkreślił przy tym, że zależy mu - oraz wicepremierowi, ministrowi nauki Jarosławowi Gowinowi - na przybliżeniu nauki do biznesu, co ma swój wyraz w legislacji. Poza tym, jak wskazał, gdy Polska zaczynała swoją przygodę z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), mieliśmy 50-60 firm, które zajmowały się przemysłem kosmicznym. "Dzisiaj jest 350-360 takich firm po pięciu latach" - poinformował Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • maciek 2017-11-22 07:58:15
    Morawiecki krzyczy o średniej krajowej i o większych podatkach a kto to ma zapłacić to nie bank zachodni panu Morawieckiemu się popieprzyłoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA