REKLAMA

Mateusz Morawiecki: Zakładam, że wzrost gospodarczy Polski w całym 2017 roku przekroczy 3,6 proc. PKB

  • Autor: PAP/JS
  • 16 sierpnia 2017 21:01
Mateusz Morawiecki: Zakładam, że wzrost gospodarczy Polski w całym 2017 roku przekroczy 3,6 proc. PKB Za tak optymistyczną prognozą przemawia zarówno rosnący udział inwestycji, jak również dobre nastroje wśród polskich konsumentów oraz przedsiębiorców - uważa Mateusz Morawiecki (fot.Flickr/premier.gov.pl/P.Tracz/KPRM)

Zakładam, że wzrost gospodarczy Polski w całym 2017 r. przekroczy założone w tegorocznym budżecie 3,6 proc. PKB; deficyt budżetowy ma szansę być w 2017 r. na bardzo niskim poziomie, niższym niż w każdym roku budżetowym z lat 2008-2015 - mówi wicepremier Mateusz Morawiecki.

"Za tak optymistyczną prognozą przemawia zarówno rosnący udział inwestycji, jak również dobre nastroje wśród polskich konsumentów oraz przedsiębiorców, a także, co szczególnie ważne - solidne wyniki polskiego eksportu" - podkreślił wicepremier, minister rozwoju i finansów.

"Również znacząca poprawa kondycji finansów publicznych przyczynia się do coraz lepszych wyników polskiej gospodarki. Prowadzony przez służby skarbowe Ministerstwa Finansów program uszczelnienia systemu podatkowego, w szczególności poprzez eliminację nieprawidłowości i patologii w podatkach VAT i CIT umożliwia wyższe wydatki publiczne bez powiększania deficytu budżetowego. Deficyt ten ma szansę być w roku 2017 na bardzo niskim poziomie, niższym niż w każdym roku budżetowym z lat 2008-2015" - wskazał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Ciekawy 2017-08-17 01:46:54
    Fajnie. A może wreszcie rząd dofinansował by służbę zdrowia, aby obywatele nie czekali latami na zabiegi / operacje?
  • Madej 2017-08-16 21:53:54
    Cieszę się, że pan Mateusz się cieszy! W latach 2005 - 2007 obiecywano nawet 10% wzrostu! Na szczęście teraz cieszy 3,8% PKB! Inowacje, szybszy rozwój włóżmy między bajki! Kwota wolna od podatku - mówi wam to coś? Wciąż sukcesy osiągamy kosztem ludzi młodych na śmieciówkach! Tyle uszczelnień, a kwota wolna stoi! Kto zyskuje? Ten, kto dostaje większe pieniądze! Niski deficyt, bo nic nie dano na przemiany w szkołach!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA