REKLAMA

Mateusz Morawiecki: zakładamy, że w przyszłym roku wzrost z VAT wyniesie 12-13 mld zł

  • Autor: PAP/rs
  • 15 listopada 2017 09:36
Mateusz Morawiecki: zakładamy, że w przyszłym roku wzrost z VAT wyniesie 12-13 mld zł Nasze plany są bardzo ambitne - na przyszły rok zakładamy co najmniej 12-13 mld zł wzrostu z samego podatku VAT - mówi wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Fot. PTWP

Nasze plany są bardzo ambitne - na przyszły rok zakładamy co najmniej 12-13 mld zł wzrostu z samego podatku VAT. Również w podatku CIT zakładamy wzrost wysoki, jednocyfrowy - powiedział wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

Morawiecki w środę na antenie radiowej Jedynki powiedział, że w Polsce "jest chyba najszybsze tempo domykania luki podatkowej, jakie obserwowałem w ostatnich 10 latach w wielu różnych krajach". - Zauważyła to również Komisja Europejska. Oni sami stwierdzili, że nasza luka w VAT w ciągu jednego roku spadła poniżej średniej unijnej - z 2,4 na 1,5 proc. - dodał. Przypomniał, że średnia unijna wynosi 1,7 proc.

- Nasze plany są bardzo ambitne. Na przyszły rok zakładamy (...) co najmniej 12-13 mld wzrostu z samego podatku VAT. Również w podatku CIT wzrost wysoki, jednocyfrowy, czyli przewyższający nominalny wzrost PKB - poinformował wicepremier.

Zadeklarował, że obecnie nie ma zamiarów "obniżać ani podwyższać VAT". - Koncentrujemy się na uszczelnieniu, na walce z karuzelami VAT-owskimi - to jest istny lunapark i wesołe miasteczko tych karuzel, to co napotykamy. Mnóstwo najrozmaitszych patologii, które nie były eliminowane - mówił.

- Podchodzimy branża po branży, systematycznie; aplikujemy coraz to bardziej zaawansowane narzędzie informatyczne w Ministerstwie Finansów. To pozowała nam dobrze kierować nasze kontrole i to pozwala wyłapywać różnych przestępców dużo szybciej - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Madera 2017-11-15 19:44:57
    ŻAŁOŚNI ZŁODZIEJE POLSKIEGO MAJĄTKU I BOGACTW......ODDAJCIE NAM TO CO UKRADLIŚCIE ZŁODZIEJE I OSZUŚCI, LICHWIARZE I SKRYTOBÓJCY ! TERAZ RODZINY POLSKIE ZABIJACIE ŚCIERWA.....CO ZROBILIŚCIE TYM BEZDOMNYM ZŁODZIEJE I TYM NA CMENTARZACH CHAMY! TO WASZ SUKCES, KŁAMCY , OSZCZERCY, ŻYDOWSKA MAFIA ! WON ŚCIERWA BO POLAK SIĘ OBUDZIŁ....I W (...) MAMY WASZ JAZGOT....DO WUJA SAMA WON ON DAŁ SIĘ WAM OSZWABIĆ MY MAMY DOŚĆ !
  • Maciora 2017-11-15 10:39:17
    pierdu,pierdu a ludzie umierają bo pieniędzy nie ma na szpitale a emeryci po śmietnikach jedzenie szukająREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA