REKLAMA

MF opublikowało nowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej

  • dlahandlu.pl
  • Autor: Dlahandlu.pl/JS
  • 03 lutego 2016 10:11
MF opublikowało nowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej W projekcie ustawy zmieniono stawki weekendowe (fot. shutterstock)

Ministerstwo Finansów opublikowało nowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. W stosunku do pierwotnej wersji w projekcie wprowadzono kilka zmian. Najbardziej aktualna zakłada, że proponowana stawka na dni weekendu (sobota, niedziela) wynosi 1,3% do kwoty 300 mln zł miesięcznie i 1,9% powyżej tego poziomu.

Ministerstwo Finansów opublikowało nowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.

Pierwszy etap pracy nad podatkiem od sprzedaży detalicznej został zakończony. W poniedziałek, 25 stycznia br. projekt przygotowany w Ministerstwie Finansów przesłano do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ze względu na wagę sprawy, minister Henryk Kowalczyk zastosował tryb odrębny, dzięki któremu tok pracy nad projektem ulegnie znacznemu skróceniu. Projekt był również konsultowany z posłami na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

W związku z tym projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej zostaje skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Ministerstwa będą miały kilka dni na wniesienie swoich uwag, które zostaną rozpatrzone ponownie przez Ministerstwo Finansów. Następnie projekt zostanie przekazany do Komitetu Stałego Rady Ministrów, a później wniesiony pod obrady rządu.

- Podatek od sprzedaży detalicznej to jeden z priorytetów Ministerstwa Finansów – tłumaczy minister finansów Paweł Szałamacha. - Dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby projekt ustawy starannie przedyskutować i pozyskać cenne uwagi z innych ministerstw. Przy tym zachowujemy szybkie tempo i pełną mobilizację do pracy – dodaje.

W stosunku do pierwotnej wersji w projekcie wprowadzono kilka zmian.

Czytaj całość: dlahandlu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA