REKLAMA

MF sfinansowało ok. 91 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych

  • Autor: PAP/JS
  • 30 września 2016 20:53
MF sfinansowało ok. 91 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych Nowak zaznaczył, że w najbliższej przyszłości ministerstwo nie planuje emisji bonów skarbowych. (fot. fotolia)

Resort finansów sfinansował już ok. 91 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych - poinformował  w komunikacie wiceminister finansów Piotr Nowak.

- Po trzech kwartałach mamy sfinansowane ok. 91 ok. całorocznych potrzeb pożyczkowych. W czwartym kwartale zorganizujemy zgodnie z planem pięć przetargów obligacji. W zależności od sytuacji rynkowej będą to trzy przetargi sprzedaży i dwa zamiany lub cztery przetargi sprzedaży i jeden zamiany - poinformował Nowak.

- Na pierwszym przetargu w październiku zaoferujemy nowy benchmark dziesięcioletni (DS0727). 25 października br. na rynek wypłynie ok. 21 mld zł w związku z wykupem i obsługą obligacji, co weźmiemy pod uwagę kształtując ofertę na drugi przetarg. Planowana jest emisja nowego benchmarku pięcioletniego (PS0422) - dodał.

Czytaj też: Przedstawiciel KPRP: Liczymy, że zwrot spreadów będzie w październiku w porządku obrad

Nowak zaznaczył, że w najbliższej przyszłości ministerstwo nie planuje emisji bonów skarbowych. Zgodnie z przekazanymi przez niego informacjami, w sierpniu portfel złotowych papierów skarbowych inwestorów zagranicznych zwiększył się o 3,6 mld zł, co wynikało z istotnego wzrostu zaangażowania nierezydentów w obligacje średnio- i długoterminowe (9,1 mld zł), przy redukcji ich portfela obligacji krótkoterminowych, w tym zwłaszcza o zapadalności do 1 roku (4,5 mld zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA