REKLAMA

MiB: Powstanie ok. 42 km drogi ekspresowej S6

  • Autor: PAP/AT
  • 19 maja 2017 11:44
MiB: Powstanie ok. 42 km drogi ekspresowej S6 O budowę S6 od wielu lat apelowali do rządu i parlamentarzystów mieszkańcy i samorządowcy z województwa pomorskiego (Jerzy Szmit, fot.mib.gov.pl)

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit ogłosił powstanie drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasy Kaszubskiej).

• Powstanie ok. 42 km drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasy Kaszubskiej) na odcinku z Bożegopola Wielkiego do Luzina i z Luzina do Gdyni - ogłosił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

• Będzie to tylko część trasy, o budowę której od wielu lat apelują samorządy i mieszkańcy.

• O budowę S6 od wielu lat apelowali do rządu i parlamentarzystów mieszkańcy i samorządowcy z województwa pomorskiego.

Podczas konferencji prasowej w Wejherowie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit poinformował, że ze względu na ograniczone fundusze, na razie powstanie tylko część rasy S6. Za ok. dwa miliardy zł ma powstać blisko 42 km drogi ekspresowej. Nadal nie będzie budowana trasa na odcinku z Koszalina do Słupska i w kierunku Trójmiasta.

"Rozumiem oczekiwania, że inwestycja powinna iść dalej na zachód, i tak będzie" - zadeklarował Szmit. "Pójdzie gdzieś w horyzoncie trzech - czterech lat S6 dalej, w kierunku Koszalina i Szczecina" - powiedział.

W Wejherowie wiceminister podpisał decyzję o skierowaniu do drugiego etapu przetargu na budowę trasy na odcinkach z Luzina do Szemudu i z Szemudu do Gdyni - Wielkiego Kacka o łącznej długości ponad 30 km. Pierwszy etap przetargu zakończył się we wrześniu 2015 r.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA