REKLAMA

MIB zapowiada inwestycje warte pół miliarda złotych

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 29 czerwca 2017 21:16
MIB zapowiada inwestycje warte pół miliarda złotych Inwestycje będą realizowane w siedmiu województwach (fot. MIB)

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał Programy Inwestycji dla kolejnych 16 zadań drogowych i tym samym skierował je do realizacji.

Ich łączny koszt to ponad 527 mln zł. Inwestycje będą realizowane w siedmiu województwach: mazowieckim, wielkopolskim, opolskim, lubelskim, pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim.

Są to zadania związane z rozbudową odcinków dróg krajowych, dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego oraz poprawą bezpieczeństwa.

W województwie mazowieckim rozbudowane zostaną odcinki drogi krajowej nr 79. W latach 2020-2022 wprowadzone będą prace na odcinku Góra Kalwaria - Mniszew o długości 13,5 km, a także na odcinku Mniszew - Magnuszew o długości 12,5 km.

W obu inwestycjach drogi zostaną dostosowana do nośności 115 kN/oś, zbudowane zostaną też chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, przebudowane skrzyżowania, zbudowane będą także nowe zatoki autobusowe.

Ponadto w latach 2018-2020 będzie prowadzona rozbudowa drogi krajowej 79 oraz drogi krajowej nr 48 na odcinku przejście przez Kozienice. Będzie poszerzona, wyposażona w ciągi pieszo-rowerowe czy zatoki dla autobusów. Powstanie również nowy wiadukt nad torami kolejowymi w Kozienicach o długości ponad 25 m.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA