REKLAMA

Michał Dworczyk: Dla wojska MON kupuje sprawdzoną broń

  • Autor: GP
  • 21 listopada 2017 12:45
Michał Dworczyk: Dla wojska MON kupuje sprawdzoną broń Polskie inwestycje zbrojeniowe od dłuższego czasu skupiają się na zakupie broni amerykańskiej. Flagowym przetargiem tego rodzaju był zakup baterii rakietowych Patriot. (fot.:Departament Obrony USA/flickr.com/domena publiczna)

Zakupione przez MON uzbrojenie typu Warmate wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk chwali. Podkreśla, że jest to sprzęt sprawdzony w warunkach bojowych.

Wojsko przygotowuje się do modernizacji sprzętu. Zakrojone na szeroką skalę inwestycje w listopadzie mogło obrazować podpisanie umowy na zakup dronów bojowych dla Wojska Polskiego, które miało miejsce w połowie miesiąca. Zakupiona broń to amunicja krążąca Warmate.

We wtorek (21 listopada) konieczność zbrojeń i kolejne podejmowane działania w ich zakresie kreślił Michał Dworczyk - poseł i wiceminister w resorcie obrony.

- Pierwsze zestawy Amunicji Krążącej Warmate trafią do polskiej armii jeszcze w tym roku - zaznaczał w programie "Minęła 8" w TVP Info we wtorek (21 listopada) urzędnik ministerstwa obrony. Podkreślił, że ekwipunek wojskowy, jakim są głowice Warmate, trafi do wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnej (WOT).

- Systemy tej klasy są produkowane w Stanach Zjednoczonych i Izraelu - przypominał jeszcze Dworczyk. Zaznaczając, że takie bezzałogowe urządzenia wykorzystano w operacjach militarnych w prawdziwych konfliktach zbrojnych, co przekonuje o trafnym wyborze kierownictwa resortu. - Kupujemy sprawdzoną broń dla polskiego wojska - konkludował polski wiceminister.

WB Electronics Warmate

Warmate jest produkowany w Polsce. Praktycznie od fazy projektowania był dedykowany polskiej armii.

W zależności od rodzaju zamontowanej w dziobie aparatu Warmate głowicy może on pełnić różne zadania. Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia zaprojektował dwie wymienne głowice bojowe, są to GO-1 i GK-1. Pierwsza jest konstrukcją odłamkowo-burzącą. Jej celem są nieduże obiekty na polu walki, które należy zniszczyć. Przenosi ona 300 gramów materiału wybuchowego. Druga służy atakowaniu obiektów opancerzonych. GK-1 jest głowicą kumulacyjną, zdolną przebić od 200 do 240 mm jednorodnej stali walcowanej przy uderzeniu pod kątem prostym.

Więcej o zakupionych głowicach przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA