REKLAMA

Mieszkanie dla Młodych: Dofinansowanie wyczerpie się w ciągu 1-2 dni

  • Autor: PAP/AT
  • 07 sierpnia 2017 08:46
Mieszkanie dla Młodych: Dofinansowanie wyczerpie się w ciągu 1-2 dni Zakup mieszkania: Pula środków z Programu Mieszkanie dla młodych wg BGK wyczerpie się bardzo szybko (fot.fotolia)

Szacujemy, że ta pula środków z programu Mieszkanie dla Młodych wyczerpie się bardzo szybko - powiedział Przemysław Osuch z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

• Zainteresowanie programem MdM jest duże, pula wyczerpie się bardzo szybko - powiedział Przemysław Osuch.

• Jego zdaniem lepiej nie czekać z formalnościami.

• Wnioski można składać od 8 sierpnia.

"Zainteresowanie programem jest duże, dlatego szacujemy, że ta pula wyczerpie się bardzo szybko" - powiedział zastępca dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK Przemysław Osuch. Dodał, że może to się stać nawet w ciągu 1-2 dni. "Proponuję nie czekać z formalnościami" - oświadczył.

Ponowne uruchomienie przyjmowania wniosków jest związane ze zmianami w prawie, które pozwoliły na uwolnienie dodatkowych środków. "Dotychczasowa ustawa zobowiązywała Bank Gospodarstwa Krajowego do wstrzymania przyjmowania wniosków, jeśli suma wniosków przyjętych wyczerpywała pulę 95 proc. limitu określonego w ustawie. Dzięki nowelizacji mamy możliwość wznowienia przyjmowania wniosków do wysokości 100 proc. limitu" - wyjaśnił Osuch.

Przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego poinformował, że do wykorzystania jest 67 mln zł z puli na rok 2017. "Środki te pochodzą z niewykorzystanej puli 5 proc. zarezerwowanych na dodatkowe finansowe wsparcie oraz z rezygnacji części nabywców z uzyskania finansowania wkładu własnego" - zapewnił. Dodał, że według banku dodatkowa kwota może wystarczyć na dofinansowanie dla ok. 2600 wnioskodawców.

Ostatnim rokiem funkcjonowania programu Mieszkanie dla Młodych będzie rok przyszły. "Wnioski o dofinansowanie wkładu własnego będzie można składać od 1 stycznia do 30 września" - wyjaśnił Osuch. W tym okresie do rozdysponowania będzie 380 mln zł. To 50 proc. całej puli na 2018 r. O dofinansowanie z drugiej połowy puli można było składać wnioski już wcześniej.

Program Mieszkanie dla Młodych (MdM) wystartował w 2014 r., zastąpił inny rządowy program - Rodzina na swoim. MdM polega na tym, że beneficjenci otrzymują dofinansowanie do kredytu hipotecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA