REKLAMA

Mieszkanie Plus, Andrzej Adamczyk: Zainteresowanie samorządów przerosło nasze oczekiwania

  • Autor: PAP/AT
  • 23 listopada 2017 11:27
Mieszkanie Plus, Andrzej Adamczyk: Zainteresowanie samorządów przerosło nasze oczekiwania Głód mieszkaniowy największy jest w małych gminach - powiedział minister infrastruktury i budownictwa (Andrzej Adamczyk, fot.premier.gov.pl)

Zakładaliśmy, że umowy z samorządami dot. programu Mieszkanie Plus zostaną zawarte w przyszłym roku, a już teraz mamy z nimi podpisane porozumienia na kilka tysięcy mieszkań. Wciąż zgłaszają się następne samorządy - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Tygodnik Gość Niedzielny przypomniał, że w ostatnich tygodniach prezes PiS Jarosław Kaczyński krytykował tempo realizacji programu Mieszkanie plus. Minister Adamczyk mówił Gościowi Niedzielnemu, że ocena jego pracy należy "do kierownictwa rządu i PiS". "Z prezesem Kaczyńskim na bieżąco rozmawiam na temat realizowanych przez nas zadań".

Na pytanie o wstępne obliczenia dotyczące programu Mieszkanie plus, w kontekście przyszłych wyborów parlamentarnych, poinformował, że "ma szacunki, ale ich nie ujawni". "Byłoby to nieodpowiedzialne, bo na razie mamy dużo zmiennych. Nie wiemy jeszcze, ile nieruchomości będziemy mogli ostatecznie wykorzystać, ile środków uzyskamy ze sprzedaży części z nich, aby sfinansować program, czy też ile samorządów zaangażuje się w to przedsięwzięcie" - mówił Adamczyk w wywiadzie dla tygodnika Gość Niedzielny.

Czytaj też: Barszcz: Chcemy wyeliminować problem pustostanów

Minister Adamczyk ocenił, że zainteresowanie samorządów programem "przerosło nasze oczekiwania". "Zakładaliśmy, że umowy z samorządami zostaną zawarte w przyszłym roku, a już teraz mamy z nimi podpisane porozumienia na kilka tysięcy mieszkań. Wciąż zgłaszają się następne samorządy" - powiedział. Podkreślił, że "głód mieszkaniowy nie dotyczy tylko wielkich miast". Jak mówił, "największy jest w małych gminach".

Jego zdaniem zainteresowanie samorządów programem wynika też z tego, "że są one często zadłużone, a program Mieszkanie plus nie powoduje zwiększenia deficytu".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Beatrycze 2017-11-24 09:39:12
    polscy politycy, opowiadający o swoich działaniach w parafialnych gazetkach. żenada.
  • Madera 2017-11-24 08:45:26
    Jasne, szczególnie szczególnie "Ukraiński lepszy SORT", ISRAELA......a powiedzcie POLAKOM NA JAKICH WARUNKACH ONI TE MIESZKANIA DOSTAJĄ ? Powiedzcie okupanci to POLAKOM, przecież ponoć dla dobra Polaków działacie - minimalna 500 euro miesięcznie BRUTTO ! No słuchamy.....WY BANDYCI...PODŁE OKUPACYJNE ŚCIERWO......REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA