REKLAMA

Mieszkanie Plus: Kiedy i gdzie zbudują pierwsze mieszkania?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Piotr Toborek)/AT
  • 10 kwietnia 2017 09:27
Mieszkanie Plus: Kiedy i gdzie zbudują pierwsze mieszkania? Od lat nasi mieszkańcy borykają się z dostępnością lokali mieszkaniowych – mówi Patryk Demski, burmistrz Pelplina (fot.pelplin.pl)

Pierwsze mieszkania w ramach rządowego programu Mieszanie Plus mają powstać jeszcze w tym roku. Według wstępnych założeń w pierwszej kolejności mają one powstać w  Pelplinie.

Około 170 mieszkań na wynajem ma powstać w Pelplinie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Być może będą gotowe jeszcze w tym roku, ale lokalne władze wolą być ostrożne i unikają takich deklaracji.

Pelplin to najmniejsze miasto spośród tych, które przystąpiły do pierwszego etapu programu. Liczy niespełna 9 tys. mieszkańców, cała gmina dwa razy więcej. Jak się jednak okazuje, potrzeby mieszkaniowe są tam niemałe. Chęć wynajmu mieszkań w ramach programu zadeklarowało ponad czterysta osób. Miasto planuje zbudowanie 170 lokali. Dużo?

– Rzeczywiście, jak na skalę miasta, to sporo. Zastanawialiśmy się długo, czy nie podzielić tej inwestycji na etapy, ale wstępnie chętnych jest tylu, że podejmujemy to wyzwanie – mówi Jacek Iwaniuk, specjalista od planowania przestrzennego w pelplińskim urzędzie, koordynujący działania w ramach Mieszkania Plus.

Czytaj też: Mieszkanie plus: Pierwsze lokale powstaną już w 2017 r.

– Od lat nasi mieszkańcy borykają się z dostępnością lokali mieszkaniowych – mówi Patryk Demski, burmistrz Pelplina. – Inwestowanie w budownictwo komunalne lub socjalne tylko w niewielkim stopniu zaspokoiłoby te potrzeby. Dotąd otrzymaliśmy 440 wniosków o udział w programie Mieszkanie Plus. Co czwarty został wysłany spoza Pelplina.

Tak duże zainteresowanie w magistracie tłumaczą faktem, że w mieście od dawna nie powstawały nowe mieszkania. Popyt znacznie więc przewyższał podaż, przez co ceny wynajęcia mieszkania są porównywalne z tymi w Trójmieście.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA