REKLAMA

Mieszkanie plus z dopłatą i możliwością wykupu

  • Autor: PAP/AT
  • 01 marca 2018 06:51
Mieszkanie plus z dopłatą i możliwością wykupu Mieszkanie Plus: Rząd będzie dopłacać lokatorom do czynszu (fot.shutterstock)

Nie zamierzamy zabierać lokatorom możliwości wykupu mieszkań, do których się w przyszłości wprowadzą. Planujemy dopłaty do czynszu lokali wynajętych w ramach programu Mieszkanie Plus - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Będą dopłaty do czynszu. Ruszy też budowa kolejnych lokali - powiedział o "Mieszkaniu Plus" w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Wiceminister pytany, czy to prawda, że ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości (KZN) wdrażająca Mieszkanie plus trafi do kosza stwierdził, że: "ustawa powołuje do życia państwowy bank ziemi". "Nie chcemy rezygnować z jego utworzenia. Tereny w nim dostępne będą mogły być wykorzystane w programie Mieszkanie plus" - powiedział.

Soboń zaprzeczył doniesieniom, że zniknie możliwość wykupu mieszkań przez najemców. "To tylko medialna plotka, jakich w ostatnim czasie nie brakuje. To tworzy niepotrzebny chaos informacyjny" - wyjaśnił.

Czytaj też: Mieszkanie plus: W ciągu dwóch lat ma powstać 100 tys. mieszkań

"Nie zamierzamy zabierać lokatorom możliwości wykupu mieszkań, do których się w przyszłości wprowadzą. Planujemy dopłaty do czynszu lokali wynajętych w ramach programu. Pracujemy nad stworzeniem zasad. Chcemy zachęcić do skorzystania z programu Polaków, którzy nie mają wysokich dochodów, oraz tych, którzy, mam nadzieję, dzięki programowi wrócą do Polski z emigracji zarobkowej. Dopłaty mają też być gwarancją, że ryzyko, jakie wiąże się z realizacją programu, będzie mniejsze" - dodał.

Wiceminister inwestycji i rozwoju zdemontował również informację, że państwo polskie będzie dopłacać lokatorom do czynszu 20-30 zł za mkw. "Informacje, które podają media, są nieprawdziwe. 20 zł dopłaty np. do czynszu wynoszącego ok. 13 zł za mkw., jak planowany w Białej Podlaskiej, to byłby absurd. Na pewno nie mówimy o takich kwotach."

"System musi być spójny, przemyślany, a na to trzeba czasu. Rada Mieszkalnictwa wyda rekomendacje i wówczas upublicznimy projekt" - zadeklarował wiceminister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA