REKLAMA

MIiB będzie szukać dodatkowych środków na budowę dróg

  • Autor: PAP/JS
  • 30 czerwca 2016 11:49
MIiB będzie szukać dodatkowych środków na budowę dróg Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa (fot. MIB/twitter)

• Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa będzie szukać innych źródeł dodatkowego finansowania Programu Budowy Dróg Krajowych niż budżet państwa - powiedział Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.
• Dodał, że na realizację Programu środków finansowych zabraknie.

"Pieniędzy na realizację programu w obecnym kształcie zabraknie. Zadaliśmy sobie pytanie jak zwiększyć źródła finansowania budownictwa drogowego w Polsce? (…) Zawsze zostaje ścieżka do ministra Szałamachy i zwiększenie finansowania, ale to trudne, mało skuteczne i dolegliwe, więc musimy pokazać, że jako branża jesteśmy w stanie wskazać z jednej strony ograniczenie kosztów - ale bez wpływu na jakość i funkcjonalność tych dróg - a z drugiej strony poszukać innych źródeł, sposobów niż te dotychczasowe do finansowania budownictwa drogowego" - powiedział Szmit.

Czytaj też: Rząd przyjmie sprawozdanie finansowe NBP

Dodał, że resort planuje zbilansowanie budżetu na budowę dróg poprzez oszczędności w realizacji inwestycji o ok. 20 proc., dodatkowe finansowanie obiektów środowiskowych na poziomie 5-10 proc., oraz poprzez wzrost przychodów KFD i dodatkowe finansowanie ze środków prywatnych i EFSI.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-06-30 13:15:14
    Proszę zobaczyć ile dobrej jakościowo ziemi uprawnej zostało zmarnowane pod nową obwodnicę Augustowa- trasa Augustów /Suwałki- oraz ile zbędnych kosztów poniesiono,aby zbudować zwyczajną ,ale! ogrodzoną drogę. Szaleństwo, czy głupota?, czy interes?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA