REKLAMA

MIiB: Program mieszkaniowy zakłada współdziałanie państwa z deweloperami

  • Autor: PAP/JS
  • 06 października 2016 16:34
MIiB: Program mieszkaniowy zakłada współdziałanie państwa z deweloperami Żuchowski przypomniał, ze konsultowany obecnie przez resort projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego pozwoli znacznie przyspieszyć procedury inwestycyjne. (fot.pixabay.com)

Narodowy Program Mieszkaniowy zakłada współdziałanie państwa z deweloperami i prywatnymi firmami budowlanymi - powiedział we Wrocławiu wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

Żuchowski podkreślił, że w przygotowywanej ustawie o Narodowym Programie Mieszkaniowym jeden z jej wariantów zakłada współdziałanie z instrumentami gospodarczymi, które obecnie funkcjonują na rynku.

"Nie ma i nigdy nie było takich ambicji, ani zapędów, i chciałbym, aby to dzisiaj zostało też jednoznacznie wskazane, że te firmy, które dzisiaj budują będą musiały się zwijać. Chcę to absolutnie zdementować" - powiedział Żuchowski.

Czytaj też: Mieszkanie plus, MdM: Rządowe programy mieszkaniowe okiem deweloperów

Dodał, że rząd nie ma zamiaru budować w opozycji do gospodarki rynkowej.

Wyjaśnił, że przyjęta uchwała Rady Ministrów o Narodowym Programie Mieszkaniowym pozwala zaliczyć "cele mieszkaniowe, czyli budownictwo mieszkaniowe do publicznych celów strategicznych i traktować priorytetowo, jak np. budowę drogi czy mostu",

Żuchowski przypomniał, ze konsultowany obecnie przez resort projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego pozwoli znacznie przyśpieszyć procedury inwestycyjne.

"Kodeks integruje decyzje w tzw. jednym okienku. Ta procedura połączy dwanaście specustaw. Decyzje będą mogły zapadać po 14 lub 30 dniach od momentu złożenia dokumentów"- dodał wiceszef resortu infrastruktury i budownictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA