REKLAMA

Miliardy na żeglugę śródlądową

  • Autor: AT
  • 09 czerwca 2017 08:17
Miliardy na żeglugę śródlądową 70 miliardów na rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce (fot.pixabay.com)

Polska ma wydać 70 miliardów na rozwój żeglugi śródlądowej.

Dzięki tym funduszom Odra do 2030 roku ma stać się w pełni żeglowna od granicy z Czechami do Szczecina, a Wisła - pomiędzy Gdańskiem w Warszawą, a poprzez Bug i kanał ma powstać szlak do Brześcia na Białorusi. Oprócz tego Wisła i Odra mają zostać połączone poprzez Noteć oraz - dzięki zbudowanemu kanałowi - na południu kraju - informuje "Nasz Dziennik".

Jak pisze "Nasz Dziennik", przez ostatnie 30 lat na polskich rzekach nie prowadzono tego typu prac, więc inwestycje są prowadzone od podstaw. Na przykład Przywrócenie żeglowności na Odrze będzie kosztowało około 11 miliardów złotych, a 30 miliardów pochłonie przystosowanie Wisły.

Czytaj też: Ministerstwo Gospodarki Morskiej zapowiada inicjatywy do 2030 roku

Przy okazji tych inwestycji na rzekach mają powstać stopnie wodne, które pozwolą na budowę elektrowni wodnych - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Prace na szlakach wodnych są prowadzone między innymi w ramach zobowiązań podjętych przez Polskę podczas ratyfikacji międzynarodowej konwencji AGN. Jednym z jej punktów jest odbudowa przez Polskę międzynarodowych wodnych korytarzy transportowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ale jaja! 2017-06-09 11:01:57
    A do 2150 roku obie rzeki będą żeglowne dookoła świata :-)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA