REKLAMA

Minister Adamczyk wbił pierwszą łopatę na budowie ważnej drogi

  • Autor: bd
  • 26 sierpnia 2016 14:43
Minister Adamczyk wbił pierwszą łopatę na budowie ważnej drogi Minister Adamczyk wbija pierwszą łopatę na budowie S7 Lubień - Naprawa (źródło: https://twitter.com/TereskaGut)

W piątek, 26 sierpnia 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wbił pierwszą łopatę na budowie drogi ekspresowej S7 Lubień - Naprawa, która jest jednym z trzech odcinków realizowanej obecnie drogi S-7 Lubień – Rabka. W uroczystości uczestniczył również dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA Tomasz Pałasiński oraz lokalni politycy i samorządowcy.

- Ekspresowa zakopianka jest drogą wymarzoną przez pokolenia, dziś to marzenie się ziszcza. Realizacja tego odcinka wpisuje się w budowę spójnego systemu komunikacyjnego w Polsce- powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Umowa na budowę liczącego 7,6 km odcinka, o wartości 521,5 mln złotych, została podpisana 29 czerwca 2016 r. Droga ma być gotowa w przeciągu 22 miesięcy od dnia podpisania umowy, w październiku 2018 r.  Wykonawcą jest polsko-ukraińskie konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD S.A z Warszawy i Korporacja Altis-Holding z Kijowa.

Czytaj też: Gdańscy mieszkańcy chcą pomocy finansowej Warszawy w budowie Drogi Zielonej

Inwestycja obejmuje budowę dwujezdniowej drogi klasy S, a także dwóch MOP-ów „Lubień” i „Krzeczów” oraz 10 obiektów inżynierskich i 6 mostków na potoku Krzywańskim.

Trwają już  prace przygotowawcze na odcinku S7 Skomielna Biała – Chabówka o długości 6,1 km wraz z odcinkiem drogi krajowej nr 47 klasy GP od Rabki Zdroju do Chabówki oraz  odcinku S7 Naprawa – Skomielna Biała, którego zdecydowana większość będzie przebiegać w tunelu o długości ok. 2 km.

Budowa drogi S7 Lubień-Rabka ma kluczowe znaczenie dla poprawy komunikacji drogowej Podhala ze stolicą Małopolski, Krakowem. Pozwoli też na lepsze skomunikowanie regionu z północną częścią kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • marek zakrzewski 2016-08-26 16:23:25
    Ja, jak ochrypłą piosenkę pijaka słucham komunikatów Radia Kierowców: autostrada X- korki, S-Y zatkana, korki, proponujemy objazdy, ratunkuu! otwórzcie bramki! Moim skromnym zdaniem bez sensownej polityki przywracającą komunikację publiczną i wstęgą szos pokryli miedzią złocone pola- jazda po Polsce będzie gehenną korków, wypadków. Rodacy radośnie przesiedli się do własnych 4 kółek fundując sobie piekło z tym związane.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA