REKLAMA

Minister finansów o ratingach zachodnich agencji

  • Autor: GP
  • 18 stycznia 2016 08:07
Minister finansów o ratingach zachodnich agencji Ministerstwo finansów wiedziało o zamierzanym obniżeniu ratingów i argumentowało przeciw. (fot. twitter.com)

Na antenie TVN24 Minister Paweł Szałamacha odnosił się do zeszłotygodniowych zmian ratingu Polski przez agencje ratingowe.

- Decyzja Komisji Europejskiej nie miała wpływu na decyzję o obniżeniu ratingu przez (agencję – red.) Standard & Poor's - ocenił minister. W jego analizie decyzje KE były podejmowane, gdy agencja już zdecydowała jakie kroki wykona względem Polski.

Przeczytaj o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Brukseli.

- Zanim został opublikowany rating przez S&P, otrzymaliśmy od nich notę – uprzedzał minister. - Przygotowaliśmy długą odpowiedź. Wszystkie nasze argumenty zostały odrzucone. Coś w tej organizacji jest dziwnego, jakaś dziwna specyfika oceny – podkreślał Szałamacha. W jego opinii na decyzję jakie zapadają mają wpływ czynniki pozaekonomiczne. Po czym minister skrytykował S&P. Przypominał, że to właśnie ta agencja wystawiła wysoki rating Lehman Brothers. Bank upadł w krótki czas później, rozpoczynając krach finansowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA