REKLAMA

Minister Gróbarczyk dementuje informacje o 5-letnim zakazie połowu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 14 marca 2016 15:53
Minister Gróbarczyk dementuje informacje o 5-letnim zakazie połowu Minister Gróbarczyk był gościem nadzwyczajnej sesji rady miasta w Kołobrzegu (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

• Minister Gróbarczyk był gościem nadzwyczajnej sesji rady miasta w Kołobrzegu poświęconej kwestiom związanym m.in. z funkcjonowaniem portów, rybołówstwem oraz infrastrukturą.
• Mówił o możliwościach środkowego wybrzeża i potencjale portowym Kołobrzegu i Darłowa.
• Przypomniał, że powstał specjalny zespół pracujący nad długofalową strategią dla rybołówstwa.

Nie ma mowy o wprowadzeniu 5-letniego zakazu połowów, natomiast możliwe są przerwy kilkumiesięczne w celu odbudowy populacji ryb w Bałtyku. Zarządy portów i samorządy lokalne powinny wypracować wspólnie koncepcje rozwoju portów – to najważniejsze wątki poruszone podczas spotkania Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej z samorządowcami w Kołobrzegu.

Minister Gróbarczyk był gościem nadzwyczajnej sesji rady miasta poświęconej kwestiom związanym m.in. z funkcjonowaniem portów, rybołówstwem oraz infrastrukturą. Zwracając się do samorządowców, Marek Gróbarczyk mówił o możliwościach środkowego wybrzeża i potencjale portowym Kołobrzegu i Darłowa.

- Te porty powinny być w dużo większym stopniu wykorzystywane - stwierdził. Minister zapewnił, iż dostęp do portów zarówno od strony lądu, jak i morza resort traktuje priorytetowo. Zachęcał też samorządowców i zarządy portów w Kołobrzegu i Darłowie do konsolidacji, a tym samym wykorzystania efektów synergii, wzmocnienia rynkowej pozycji i stworzenia wspólnej strategii. Zaproponował w tym celu utworzenie zespołu (samorządowcy z Kołobrzegu i Darłowa dość ostrożnie odnieśli się do tego pomysłu, choć zadeklarowali swój udział w jego pracach).

Czytaj całość: portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA