REKLAMA

Minister Gróbarczyk zainicjował Zespół Trójstronny ds. Żeglugi i Rybołówstwa

  • Autor: GP
  • 16 czerwca 2016 11:48
Minister Gróbarczyk zainicjował Zespół Trójstronny ds. Żeglugi i Rybołówstwa W czasie spotkania zasygnalizowano, by zająć się konwencją balastową, emeryturami pomostowymi marynarzy, ale też zagrożeniami dla załóg na pełnym morzu. (fot.:mgm.gov.pl)

• Minister gospodarki morskiej, Marek Gróbarczyk zainicjował w środę (15 czerwca) spotkanie Zespołu Trójstronnego ds. Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego.
• Resort, którym Gróbarczyk kieruje liczy, że działanie zespołu pomoże rozwiązać palące problemy polskiej żeglugi. Na przykład ucieczkę statków pod obce bandery.

W Warszawie, w środę (15 czerwca) przedstawiciele resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej rozmawiali o legislacyjnych rozwiązaniach dotyczących żeglugi i rybołówstwa. Było to inauguracyjne spotkanie Zespołu Trójstronnego ds. Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego.

Rozmawiano w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”.

- Liczę, że decyzje tego Zespołu będą miały znaczący wpływ na dalsze działania dotyczące kwestii prawnych, legislacyjnych, organizacyjnych - przyznał szef resortu gospodarki morskiej. Podkreślił, że priorytetem Zespołu jest wypracowanie nowelizacji ustawy o zatrudnieniu na morskich statkach handlowych. Zasadniczym celem zmian jest powrót polskich statków pod polską banderę, tym samym pod polski system podatkowy i ubezpieczeniowy.

Uczestnicy posiedzenia ustalili regulamin prac zespołu, jego skład jak również zasady udziału z głosem doradczym ekspertów i przedstawicieli zagranicznych pracodawców, zatrudniających polskich marynarzy.

Czytaj: PiS i PSL licytują się na stawkę godzinową za pracę na umowie

Innym tematem, o którym debatowano był problem praktyk kadetów akademii morskich. - Ta sprawa wymaga pilnego, systemowego uregulowania - ocenia resort.

Zasygnalizowano też, by zająć się konwencją balastową, emeryturami pomostowymi marynarzy, ale też zagrożeniami dla załóg, jakie rodzą się w związku z narastającą falą imigrantów, a także terroryzmem na międzynarodowych wodach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA