REKLAMA

Minister Gróbarczyk zawarł porozumienie z rybakami w Jastarni na Helu

  • Autor: GP
  • 28 kwietnia 2016 09:57
Minister Gróbarczyk zawarł porozumienie z rybakami w Jastarni na Helu Ministerstwo powołało nowy zespół, który ma koordynować połowy na polskich wodach. (fot.:pixabay.com)

• W środę (27 kwietnia) doszło do zawarcia porozumienia między resortem gospodarki morskiej, a przedstawicielami rybaków.
• Porozumienie dotyczy sfer połowów na Bałtyku.

Ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej podało w środę, późnym wieczorem (27 kwietnia), że doszło do porozumienia między rybakami, a kierownictwem resortu. Porozumienie negocjował sam minister Marek Gróbarczyk, a dotyczyło ono stref zakazu połowów na Bałtyku.

Resort oczekuje od rybaków  kompromisu dotyczącego wielkości stref. Strefy są konieczne, by chronić zasoby ryb w Bałtyku i przyszłość rybołówstwa. Podkreślono, że ważną stroną w kwestii połowów jest także UE.

Przeczytaj: Program 500 plus z rekordową liczbą wniosków

Resort ponadto chce wspierać rybaków, zwłaszcza tych drobnych, którzy łowią na wodach przybrzeżnych. Urzędnicy ministerstwa zapewniają, że "czynią wszystko", by zmienić zasady podziału funduszy z programów unijnych. Ale to rybacy sami muszą wypracować rozwiązania i propozycje, które będą materializowane w rozporządzeniach przygotowywanych przez departament rybołówstwa MGMiŻŚ.

W tym celu został powołany przy ministerstwie specjalny zespół, w którym swoich reprezentantów mają środowiska rybackie z całego polskiego wybrzeża.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA