REKLAMA

Minister M. Gróbarczyk: będzie ustawa o wsparciu rozwoju przemysłu stoczniowego

  • wnp.pl
  • Autor: WNP/JS
  • 20 stycznia 2016 09:07
Minister M. Gróbarczyk: będzie ustawa o wsparciu rozwoju przemysłu stoczniowego Chcemy sprawować lepszy, strategiczny nadzór nad pracą zarządów portów i koordynować ich strategie - mówi Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

"PiS czy rząd nie chce budować statków. Chcemy stworzyć warunki, by opłacało się je budować na większą niż dotychczas skalę. Pracujemy nad holistycznymi rozwiązaniami dla całego przemysłu stoczniowego" - mówi Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w rozmowie z wnp.pl.

"Paradoksalnie: najlepiej polska gospodarka morska miała się za komuny... W pewnym sensie naszym celem jest przywrócenie tego stanu rzeczy. Oczywiście w podobnym kształcie jest to niemożliwe, gdyż radykalnie zmieniły się uwarunkowania ekonomiczno-gospodarcze. Ale na pewno chcemy zdecydowanie podnieść znaczenie tej branży" - mówi Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej pytany o najlepszy czas dla gospodarki morskiej.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA