REKLAMA

Minister Morawiecki przekonywał w Londynie do inwestycji w Polsce

  • Autor: PAP/GP
  • 16 marca 2016 07:32
Minister Morawiecki przekonywał w Londynie do inwestycji w Polsce Morawiecki: Wraz z inwestorami będziemy mogli zbudować lepszą przyszłość dla nas wszystkich: was inwestorów i Polaków. (fot.:mr.gov.pl)

Mam nadzieję, że z planem odpowiedzialnego rozwoju jednogłośnie przyjętym przez rząd stworzymy jeszcze więcej okazji inwestowania w Polsce - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, otwierając konferencję dla inwestorów instytucjonalnych w Londynie.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że rodzina inwestorów, którzy patrzą na Polskę z zamiarem zainwestowania większych pieniędzy, rośnie - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas konferencji organizowanej przez Bank PKO BP we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, dotyczącą rynku kapitałowego w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to już czwarta konferencja tego typu, organizowana w Londynie dla inwestorów instytucjonalnych.

- Z planem odpowiedzialnego rozwoju, który właśnie ogłosiliśmy i który został jednogłośnie przyjęty przez rząd, mam nadzieję stworzymy jeszcze więcej okazji inwestowania w Polsce - dodał.

Zaznaczył, iż wie, czego inwestorzy potrzebują od kraju takiego jak Polska pod względem m.in. otoczenia prawnego i stabilności fiskalnej.

- Mogę wam powiedzieć, że zrobię wszystko, co w mojej mocy w rządzie, który pomimo pewnego czarnego PR-u, jest bardzo zorientowany na biznes - podkreślił.

Przeczytaj: Wsparcie dla górnictwa z energetyki

Wyraził nadzieję, że wraz z inwestorami będziemy mogli zbudować lepszą przyszłość dla nas wszystkich: was inwestorów i Polaków.

- PKO Bank Polski po raz czwarty organizuje wyjazd polskich spółek, głównie z WIG 20 i WIG 30 na spotkanie z inwestorami londyńskimi, którzy z punktu widzenia rynku polskiego, są prawdopodobnie najważniejszymi i naszym zadaniem - jak zawsze - jest, żeby z tego spotkania wyszło "buy Poland" - powiedział w Londynie prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

We wtorek w Londynie Morawiecki spotkał się z brytyjskim ministrem biznesu, innowacyjności i kompetencji Sajidem Javidem. Tematem rozmów był rynek cyfrowy, upraszczanie regulacji, swoboda świadczenia usług oraz sektor stalowy. Wicepremier wziął także udział w goszczonej przez polską ambasadę w Londynie konferencji "CEE Capital Market - London 2016".

W środę Morawiecki uda się do Cannes na targi inwestycyjne i branży nieruchomości MIPIM 2016. Tam weźmie udział w konferencji Poland and CEE Today: How to understand the new investment environment? o sytuacji gospodarczej Polski, jej atrakcyjności inwestycyjnej i perspektywach, a także o pozycji naszego kraju w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Przeczytaj: Eksperci o ustawie o lobbingu

Wicepremier odwiedzi też na targach stoiska polskich miast i regionów. Jak informuje MR, na tegorocznej edycji targów zorganizowane zostaną stoiska 38 polskich wystawców: miast, regionów, Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz firm deweloperskich. Największą część polskiej ekspozycji stanowić mają prezentacje trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot i Pruszcz Gdański), Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Krakowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA