REKLAMA

Minister Morawiecki zapowiada kolejne programy rozwojowe

  • Autor: PAP/JS
  • 10 czerwca 2016 08:45
Minister Morawiecki zapowiada kolejne programy rozwojowe Wicepremier minister rozwoju Mateusz Morawiecki zapowiedział, że za kilka dni w Krakowie zostanie zaprezentowany pakiet rozwiązań dla start-upów (fot. PTWP)

• Wicepremier minister rozwoju Mateusz Morawiecki zapowiedział, że za kilka dni w Krakowie zostanie zaprezentowany pakiet rozwiązań dla start-upów, czyli innowacyjnych firm.
• Będą też przedstawione kolejne programy rozwojowe dla Polski - poinformował wicepremier w TVP Info.

Morawiecki przypomniał, że kilka dni temu przedstawiony został program elektrycznej mobilności.

"Za kilka dni w Krakowie będzie zaprezentowany pakiet dla start up-ów, czyli dla bardzo innowacyjnych firm" - dodał. Jak podkreślił wicepremier, w dalszej kolejności, wspólnie z minister edukacji Anną Zalewską przedstawi program zmian w zakresie szkolnictwa zawodowego.

Szef MR zaznaczył, że z kolei wraz minister cyfryzacji Anną Streżyńską przedstawi zmiany w zakresie "cash less" i "paper less" czyli (płatności) bez gotówki i papieru. "Jak najwięcej elektronicznego obrotu, czyli cyfrowa gospodarka, która ma wyprowadzić firmy z szarej strefy, ale obywatelom ma ułatwić życie" - podkreślił wicepremier.

W czwartek (9 czerwca) Morawiecki przedstawił pakiet ok. 100 ułatwień dla biznesu. Obejmuje on złagodzenie przepisów prawa pracy dla małych firm, przejęcie przez ZUS części obowiązków dokumentacyjnych, lżejsze kary administracyjne i łatwiejsze odzyskiwanie długów.

Kilka dni temu ruszył program rozwoju elektromobilności, który ma być kołem zamachowym polskiej gospodarki i polskiej reindustrializacji. Ma on dotyczyć budowy elektrycznych aut, a także autobusów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Przemyślida 2016-06-12 00:18:25
    I kto to ma robić. Pewnie ci profesorowie dzięki którym w pierwszej pięćsetce rankingu szanghajskiego nie ma żadnej polskiej politechniki. Albo ci doktorzy którzy potrzebują grantów na 17 milionów aby obronić swoją genialną pracę doktorską. Morawiecki stosuje bankowe kryteria oceny ryzyka inwestycyjnego które mają sie nijak do rzeczywistości w przemyśle. Banksterze z Opus Dei - wracaj do kruchty i kantoru.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA