REKLAMA

Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło konsultacje Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 13 lipca 2016 09:50
Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło konsultacje Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa Minister cyfryzacji Anna Streżyńska (fot. PTWP)

• Pierwsza edycja Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa miała miejsce w roku 2014 — Program został przyjęty przez rząd 8 stycznia 2014 r.
• Opisywał stan e-usług publicznych w kraju i wskazywał, w jaki sposób zbudować spójny system skoncentrowany na potrzebach obywateli.

Dziś, wychodząc od diagnozy stanu informatyzacji po upływie dwóch lat, formułujemy Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa na nowo — MC zaprezentowało nowy instrument planowania i koordynacji informatyzacji struktur państwowych, którego kluczowym elementem jest „Strategia Informatyzacji Państwa – Plan Działań Ministra Cyfryzacji”.

Konsultacje potrwają do 25 lipca 2016 roku.

Jak przekonuje resort, Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa (PZIP) to strategiczny dokument opisujący działania rządu zmierzające do dostarczenia społeczeństwu wysokiej jakości elektronicznych usług publicznych.

Celem programu jest stworzenie spójnego, logicznego i sprawnego systemu informacyjnego państwa, dostarczającego e-usługi na poziomie krajowym i europejskim w sposób efektywny pod względem jakości i kosztów.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA