REKLAMA

Ministerstwo Energii chce promować chłód sieciowy

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 21 lipca 2016 08:48
Ministerstwo Energii chce promować chłód sieciowy W Ministerstwie Energii zorganizowano konferencję poświęconą perspektywom rozwoju produkcji chłodu z ciepła sieciowego w Polsce (Fot. Shutterstock.com)

Dostrzegamy potrzebę podejmowania działań na rzecz popularyzacji i rozwoju produkcji chłodu z ciepła sieciowego - przekonuje Michał Kurtyka, wiceminister energii.

W Ministerstwie Energii zorganizowano konferencję poświęconą perspektywom rozwoju produkcji chłodu z ciepła sieciowego w Polsce.

W trakcie dyskusji podkreślone zostały zalety wykorzystania ciepła sieciowego do produkcji chłodu na potrzeby klimatyzacji budynków. Zaliczono do nich m.in. zagospodarowanie nadwyżek produkcji ciepła z elektrociepłowni latem, odciążenie sieci elektroenergetycznej w upalne dni (zmniejszające ryzyko wystąpienia niedoboru energii elektrycznej) oraz poprawę efektywności energetycznej w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań z wykorzystaniem chłodziarek sprężarkowych.

Podczas spotkania prof. Wojciech Nowak (Centrum Energetyki AGH) omówił technologię produkcji chłodu w oparciu o chłodziarki adsorpcyjne. Zaprezentowane zostały również doświadczenia z realizacji projektów pilotażowych i pracy komercyjnych instalacji w Krakowie, Częstochowie i Zielonej Górze.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA