REKLAMA

Ministerstwo Energii: Imponujące tempo przywracania zasilania po nawałnicach

  • wnp.pl
  • Autor: Wnp.pl
  • 27 sierpnia 2017 11:24
Ministerstwo Energii: Imponujące tempo przywracania zasilania po nawałnicach Minister energii rozmawiał o awariach i ich usuwaniu z przedstawicielami spółek energetycznych. fot. pixabay

- Podczas nawałnic, które przetoczyły się przez Polskę między 10 a 12 sierpnia br. i w okresie po ustąpieniu anomalii pogodowych służby energetyczne zachowywały się właściwie. Podjęto niezbędne działania, szybko i sprawnie udzielono pomocy, a tempo przywracania zasilania było imponujące – ocenia Andrzej J. Piotrowski, wiceminister energii.

- Niestety niespotykana skala tych zjawisk sprawiła, że dla wielu obywateli okres przywracania zasilania okazał się zbyt długi. Prawdopodobieństwo wystąpienia podobnych zjawisk w przyszłości, sprawia, że już dziś myślimy o tym w jaki sposób lepiej przygotować się, aby im przeciwdziałać – dodał Andrzej J. Piotrowski.

Czytaj też: Jaka pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice? Minister wyjaśnia

Minister rozmawiał o awariach i ich usuwaniu z przedstawicielami spółek energetycznych.

Zdaniem wiceministra Piotrowskiego niezmiernie istotne jest przeanalizowanie zaistniałej sytuacji i wyciągniecie wniosków, które mogą przełożyć się na zmiany w elektroenergetyce.

- Przebudowa sieci tak, aby była ona bezpieczniejsza staje się naszym priorytetem. Zdaję sobie sprawę, że cały czas podejmowane są kolejne decyzje i działania, ale musimy jednak poszukać dodatkowych środków np. z pieniędzy unijnych, które będziemy mogli w ten proces włączyć – dodał minister Piotrowski.

Więcej w portalu wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA