REKLAMA

Ministerstwo Energii o nowych instalacjach fotowoltaicznych

  • Autor: MIW
  • 28 października 2016 11:35
Ministerstwo Energii o nowych instalacjach fotowoltaicznych Przybędzie instalacji fotowoltaicznych. (mat. WFOŚiGW Wrocław).

• Ministerstwo Energii planuje, w ramach aukcji ogłoszonych w 2016 r. powstanie nowych instalacji fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej 100 MW.
• Wiceminister Andrzej Piotrowski zapowiedział, że wsparcie dla tych instalacji będzie udzielane na okres 15 lat.

– Myślimy, że w 2017 r. jeszcze przed sezonem letnim przeważająca ich część powstanie – dodaje Piotrowski.

Jednocześnie podkreśla, że resort energii zdecydował się na umożliwienie powstania instalacji fotowoltaicznych właśnie z uwagi na szybki proces realizacji inwestycji, co pozwoli na szybką weryfikację sprawności działania systemu aukcyjnego (stopień realizacji instalacji, których oferty wygrały aukcję), a także z uwagi na fakt, że instalacje te dostarczają energię elektryczną w szczytowym okresie zapotrzebowania, ze szczególnym uwzględnieniem okresu letniego.

Zdaniem wiceministra Piotrowskiego rozwój instalacji fotowoltaicznych ma istotne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego.

- Potrzeba zapewnienia odpowiedniej generacji energii elektrycznej w okresie letnim jest szczególnie istotna w kontekście sytuacji, która miała miejsce w Polsce w sierpniu 2015 r. – dodaje.

Dodatkowo, z uwagi na obserwowaną dużą podaż projektów inwestycyjnych w tym obszarze technologicznym przewiduje się, iż ceny proponowane w aukcjach na zakup energii z instalacji fotowoltaicznych będą bardzo atrakcyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • drdz 2016-10-28 13:19:14
    PSE szacują , że potrzeba 2 GW zeby było bezpiecznie i co? Zakontraktują 0,1 GW?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA