REKLAMA

Ministerstwo Energii sprawdza spółki KW, JSW i KHW

  • Autor: PAP/GP
  • 10 marca 2016 19:13
Ministerstwo Energii sprawdza spółki KW, JSW i KHW Minister energii Krzysztof Tchórzewski (fot.: wikipedia.org/CC)

W Kompanii Węglowej (KW), Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) oraz Katowickim Holdingu Węglowym (KHW) trwają audyty, którym celem jest oszacowanie oszczędności w prowadzeniu spółek. Zespoły audytowe zostały powołane przez rady nadzorcze poszczególnych spółek na wniosek ministra energii, podał resort. Zespoły te będą pracować do końca marca 2016 r.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreśla, że wyniki audytów pomogą ocenić przede wszystkim możliwości organizacyjne i techniczne, które pozwolą zmniejszyć koszty funkcjonowania spółek. "Dzięki pracy zespołów dokładamy wszelkiej staranności, aby zdiagnozować wszystkie oszczędności w tak trudnym dla górnictwa czasie" - powiedział Tchórzewski, cytowany w komunikacie.

Zespoły audytowe są kilkunastoosobowe, biorą w nich udział przedstawiciele spółek, strony społecznej oraz Ministerstwa Energii.

W KW zespół liczy 17 osób, a na jego czele stoi senator Adam Gawęda. W JSW powołany przez radę nadzorczą zespół liczy 12 osób i przewodniczy mu poseł Grzegorz Matusiak. Natomiast w KHW kierowany przez senatora Wojciecha Piechę zespół składa się z 13 osób. Wszyscy działają społecznie i nie przysługują im żadne wynagrodzenia, podano także.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • john 2016-03-12 06:51:39
    Jestem pracownikiem kopalni Szczygłowice , jeśli szukają oszczędności niech sprawdzą ile faktycznie osób zjeżdża na dól, a ilu ludzi ma pisane szychty dołowe. Jak widzę ilu darmozjadów jest podczepionych pod tych cięzko pracujących na dole to nie wiem czy sie smiac czy płakać. Trzeba zrobic w koncu z tym porządek. Pozdrawiam wszystkich, tylko nie leni.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA