REKLAMA

Ministerstwo finansów: PIT-ów złożono więcej elektronicznie niż tradycyjnie

  • Autor: GP
  • 21 kwietnia 2016 12:23
Ministerstwo finansów: PIT-ów złożono więcej elektronicznie niż tradycyjnie Rozliczenia roczne przez internet są z roku na rok coraz popularniejsze. (fot.:pixabay.com)

Pierwszy raz od kiedy Polacy mogą składać zeznania podatkowe przez internet (tj. od 2010 r.) liczba elektronicznych PIT-ów przekroczyła liczbę zeznań papierowych.

Z danych ministerstwa wynika, że Polacy coraz chętniej korzystają z formy rozliczenia się z rocznego podatku z urzędem skarbowym przez internet.

Podczas gdy w 2010 r. (zeznania podatkowe za 2009 r.) przez internet rozliczyło 328 tys. podatników (czyli zaledwie 2 proc. składających PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39, 16, 16A i 19 A), to w 2014 r. było to już 5 mln 416 tys. e-PIT-ów (30 proc. rozliczeń), a w ubiegłym roku - kiedy pobiliśmy rekord 7 mln 410 tys. e-PIT-ów - stanowiły one już 40 proc. wszystkich rozliczeń. Teraz jest ich jeszcze więcej.

- W pierwszym kwartale 2016 r. po raz pierwszy w historii liczba PIT-ów składanych przez internet przewyższyła liczbę zeznań papierowych, ich udział wyniósł 52 proc. Zakładamy, że ten trend będzie kontynuowany, co będzie kolejnym potwierdzeniem, że Polacy chętnie korzystają z nowoczesnych narzędzi informatycznych, takich jak e-Deklaracje – powiedział wiceminister finansów Leszek Skiba.

Do 20 kwietnia 2016 r. Polacy złożyli już ponad 6 mln 600 tys. e-PIT-ów.

- Biorąc pod uwagę dzienny przyrost liczby elektronicznych zeznań w ostatnich dniach okresu rozliczania, który w tym roku trwa do 2 maja, a który jest o kilkanaście procent wyższy niż w tym samym okresie w poprzednich latach, spodziewamy się rekordowego wyniku i przekroczenia 8 milionów e-PIT-ów – dodał wiceminister.

Źródło: mf.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA