REKLAMA

Ministerstwo Finansów uczula, krążą dziwne maile o dochodach

  • Autor: PAP/GP
  • 26 sierpnia 2016 12:05
Ministerstwo Finansów uczula, krążą dziwne maile o dochodach Resort finansów ostrzega. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Ministerstwo Finansów (MF) ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których nadawca podszywa się pod resort, zapowiada kontrolę podatkową i prosi o stawienie się z danymi.
• Należy zwrócić uwagę na adres nadawcy wiadomości i nie otwierać załączników - przestrzega MF.

Resort finansów wyczula szczególnie na adres, z którego wysyłane są wiadomości e-mail. Przypomina, że MF posługuje się adresami poczty elektronicznej w domenie: mf.gov.pl., a tego adresu nie ma w mailach podszywających się pod adres e-mailowy MF.

"Nie należy otwierać załączników, gdyż mogą zawierać kod złośliwy, jak również nie należy stawiać się osobiście w Ministerstwie Finansów" - przestrzega i apeluje o ostrożność resort.

Ku przestrodze, resort podaje przykład fałszywej wiadomości dotyczącej "wyznaczonej kontroli dochodów". Nadawca informuje w mailu, że wykryto w trakcie kontroli ukrycie niektórych dochodów, dlatego konieczne jest przeprowadzenie kontroli podatkowej. Autor wiadomości prosi m.in. o stawienie się ze wszystkimi dochodami podatnika za rok 2016. Ponadto zamieszcza załącznik. Podaje także dane adresowe MF.

Poniżej przykład fałszywego maila, który MF udostępnia ku przestrodze:

"Dzień dobry, W trakcie naszych kontroli ujawniliśmy ukrycie Pana/Pani dochodów, w związku z czym będzie przeprowadzona kontrola podatkowa. Dokument wskazujący na naruszenia o składaniu fałszywego dochodów załączony w e-maile. Sankcja na przeprowadzenie sciągania podatkowego również jest załączona do dokumentu. Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2816 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a także interesują nas niektóre transakcje przeprowadzane w roku bieżącym. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajdują się poniżej, należy podać w piśmie numer sprawy "PL37467426" i osobisty kod. Ministerstwo Finansów ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa NIP: 526-025-02-74 REGON: 000002217".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA