REKLAMA

Ministerstwo finansów zapowiada stopniowe zmiany kwoty wolnej od podatku

  • Autor: PAP/GP
  • 17 marca 2016 12:08
Ministerstwo finansów zapowiada stopniowe zmiany kwoty wolnej od podatku Resort finansów chce uzyskać konsensus wśród ministrów. (fot.:pixabay.com)

Wzrost kwoty wolnej od podatku należy rozłożyć w czasie, aby deficyt sektora finansów publicznych nie przekroczył w 2017 roku poziomu 3 proc. PKB - powiedział w czwartek dziennikarzom wiceminister finansów Leszek Skiba.

- Jest szereg analiz, (...) oczekujemy że to będzie wspólna decyzja nie tylko ministra finansów, ale też innych ministrów. Tak, żeby to rozwiązanie, które zacznie działać w 2017 roku było jak najlepsze - powiedział Skiba pytany o propozycje Ministerstwa Finansów dotyczące kwoty wolnej od podatku.

Wiceminister dodał, że resort finansów chce uzyskać konsensus wśród ministrów bowiem ustalone rozwiązanie trzeba wpisać do Aktualizacji Programu Konwergencji (APK), który ma być gotowy w II połowie kwietnia.

Oceń ministra finansów, Pawła Szałamachę

- Prezentujemy różne opcje, szereg wariantów, aby ta decyzja była wspólna, aby APK była wspólnym dokumentem całego rządu - podkreślił wiceminister. Skiba przyznał, że analizowane jest także rozłożenie wzrostu kwoty wolnej na 10 lat.

- Ono ma swoje plusy. Pozwala by deficyt roku 2017 nie był nadmierny i (...) nie przekraczał progu 3 proc. PKB. Jakaś forma rozłożenia - czy w takiej formie, czy innej, są różne możliwości. Na pewno jest potrzeba, aby deficyt nie przekroczył 3 proc. PKB - podkreślił

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA