REKLAMA

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nie dla Słupska

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 25 stycznia 2016 14:56
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nie dla Słupska Słupsk nie będzie siedziną resortu gospodarki morskiej (fot.: wnp.pl)

• Słupsk nie zostanie siedzibą Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
• Chcieli tego słupscy radni, którzy poparli wniosek prezydenta Roberta Biedronia o przeniesienie ministerstwa.
• Krzysztof Kozłowski poinformował, że podstawą odmowy była przede oszczędność.

Pomysł przeniesienia resortu "rzucił" w listopadzie poprzedniego roku prezydent Robert Biedroń, a poparli go słupscy radni większością głosów przegłosowując wniosek prezydenta.

Inicjatywa była odpowiedzią władz miasta na ideę Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą decentralizacji rządu i ponowne powstanie resortu zajmującego się sprawami morskimi. Biedroń argumentował, że z racji położenia Słupsk byłby dobrym miejscem dla nowego ministerstwa,

- Decyzja odnośnie umiejscowienia siedziby została już podjęta – taką odpowiedź przekazał Krzysztof Kozłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

- Podstawą takiego stanowiska była przede wszystkim konieczność odpowiedniego oszczędnego gospodarowania środkami finansowymi budżetu państwa – napisał wiceminister Kozłowski.

Zdaniem ministra ewentualne przeniesienie resortu do Słupka wiązałby się ze znacznymi wydatkami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA