REKLAMA

Ministerstwo gospodarki morskiej wspiera budowę nowych promów

  • Autor: GP
  • 10 czerwca 2016 12:34
Ministerstwo gospodarki morskiej wspiera budowę nowych promów Marek Gróbarczyk, jest w rządzie Beaty Szydło ministrem gospodarki morskiej. (fot.:mgm.gov.pl)

• Premier i minister gospodarki morskiej odwiedzili Szczecin 9 czerwca.
• W czasie spotkania gospodarczego, poświęconego morzu premier zapowiedziała odbudowę przemysłu stoczniowego w Polsce.
• Ze strony rządu podpisano list intencyjny, który dotyczy budowy promów.

Premier Beata Szydło i minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk odwiedzili Szczecin. Brali udział w czwartek (9 czerwca) w IV Międzynarodowym Kongresie Morskim.

- Mamy wszelkie dane by wykorzystać potencjał, który przez lata był uśpiony – podkreśliła Beata Szydło, premier polskiego rządu. – Chcemy to naprawić, uwolnić ten potencjał, odbudować przemysł stoczniowy. Stworzyć możliwości prawne, organizacyjne dla odbudowy gospodarki morskiej, żeglugi.

W Sejmie, w środę (8 czerwca) odbyło się pierwsze czytanie ustawy, która ma pomóc w odbudowie polskich stoczni.

- Jesteśmy świadkami podpisania listu intencyjnego dotyczącego budowy nowych promów - mówiła premier.

Premier Beata Szydło w Szczecinie, źródło: mgm.gov.pl

Ze strony wykonawców list intencyjny podpisali prezesi: Gdańskiej Stoczni Remontowej im J. Piłsudzkiego S.A., Stoczni Remontowej „NAUTA” S.A., Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. oraz Szczecińskiego Parku Przemysłowego Sp. z o. o. Natomiast stroną zamawiającą jest Polska Żegluga Bałtycka S.A.

Podkreślając znaczenie gospodarki całego kraju, gospodarki morskiej minister Marek Gróbarczyk także nawiązał do ustawy stoczniowej, której pierwsze czytanie odbyło się w środę w Sejmie.

– Ministerstwo stwarza ramy prawne, legislacyjne, organizacyjne. Dzisiaj do tego procesu włączamy przedsiębiorców, bo nasza rola na tym etapie się kończy.

– Bez specjalnej troski, bez troski rządzących o ten obszar przemysłu (stoczniowego  - red.), nie będzie rozwoju naszego kraju – apelował w swoim przemówieniu Marek Gróbarczyk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pesymista 2016-06-11 02:23:19
    Może minister i premier oświecą nas jak zamierzają podnieść światowe stawki frachtowe i zgnoić stocznie chińskie i koreańskie. Bez tego kontenerowce w Szczecinie i Gdyni będzie mógł produkować wyłącznie Święty Mikołaj. Wiemy że p. Becia to geniusz większy niż Leonardo da Vinci, ale potwierdzenie tego przy pomocy liczb byłoby bardzo miłe.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA