REKLAMA

Ministerstwo infrastruktury nie przedłuży programu "Mieszkanie dla młodych"

  • Autor: PAP/GP
  • 13 stycznia 2016 17:02
Ministerstwo infrastruktury nie przedłuży programu "Mieszkanie dla młodych" Smoliński: Nie zakładaliśmy wydłużenia programu MdM (fot. Tomasz Szafarek/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Rząd wstrzyma realizację i wypłatę funduszy na program MdM.
• Program zastąpi budowa tanich mieszkań na wynajem, czyli realizacja rządowych obietnic wyborczych.

- Nie zakładamy wydłużenia programu "Mieszkanie dla Młodych" - poinformował w środę w Sejmie wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Zapowiedział jednocześnie nowy program. MdM obowiązuje do końca 2018 r.

- Nie zakładaliśmy wydłużenia programu MdM - on jest przyjęty na określony czas (do końca 2018 r.). Natomiast, oczywiście, nie pozostawimy rodzin polskich bez możliwości pozyskiwania środków na własne mieszkania" - powiedział Smoliński.

- Jest problem z tanimi mieszkaniami na wynajem i to jest zadanie, przed którym stoi rząd. My taki program przygotowujemy - zapowiedział.- Oczywiście on wymaga zdecydowanego zaangażowania państwa i wymaga zmiany budżetu - dodał.

Jak podał, nowy Narodowy Program Budowy Mieszkań zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem oraz powstanie oszczędnościowych kas budowlanych. Kasy oszczędnościowe - jak tłumaczył Smoliński - to bardzo popularny system w innych krajach. Wiceminister nie wykluczał, że w kwestii kas oszczędnościowych rząd sięgnie po projekt Związku Banków Polskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA